Latvieši atklāj “Korta karaļu” sacensības

Vienā no aizvadītās sezonas Eiropas čempionāta mājvietām Nīderlandes pilsētā Utrehtā pirmajā “Korta karaļu” posmā Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš tika līdz pusfinālam.

Jaunajā sacensību formātā “korta karaļi” tiek noskaidroti dinamiskā spēlē. 15 komandas sadalītas trijās drupās vispirms 20 minūtēs noskaidro labāko četrinieku, pēc tam 16 minūtēs – labāko trijnieku, kas tiek pusfinālā. Divos pusfinālos tādā pašā veidā tiek atlasīti pieci finālisti, kuri ar pēdējā pāra izslēgšanas metodi tuvojas uzvarētāju noskaidrošanai.

Spēles noteikumi ir tādi paši kā pludmales volejbolā. Vienīgā atšķirība, ka “korta karaļiem” punktu gūšanā ir priekšrocības, jo pretinieki, viens otru nomainot, servē. Ja izspēli izdodas uzvarēt komandai, kas atrodas “karaļu” pusē, viņiem tiek punkts, ja servētājiem, viņi pārvietojas “korta karaļu” vietā, liekot tiem atkal gaidīt savu rindu.

Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, kuri kopā spēlē Jāņa Šmēdiņa traumas dēļ, vispirms atstāja aiz borta amerikāņus Sliku un Patersonu, bet pēc tam – arī brazīliešus Gutu un Saimonu, iekļūstot pusfinālā.

Pusfinālā pretī stājās spāņi Erera/Gavira, mājinieki Vārenhorsts/Bouters, amerikāņi Krabs/Teilors un brazīlieši Brunu/Pedru. Kamēr spāņi un amerikāņi krāja punktus, latvieši un mājinieki nekādi nevarēja tikt nost no nulles punktu ailītē. Mājinieki iespēlējās, bet latviešiem reizēm vienkārši nepaveicās, un pusfināla otrā kārta ar diviem gūtajiem punktiem kļuva par pēdējo Utrehtā.

No Utrehtas prom latvieši šoreiz dosies bez pasaules ranga punktiem, ko šajā turnīrā nopelnīt nevar, jo tas ir komerciāls pasākums, bet jau rīt turpinājums Beļģijas pilsētā Antverpenē.