Buivids un Kudrjašovs pievienojas Somijas Meistarlīgas klubam - “Kokkolan Tiikerit"

Šodien pirmo treniņu jaunajā klubā aizvadījis Edvarts Buivids un Aleksandrs Kudrjašovs. Viņi šosezon pārstāvēs “Kokkolan Tiikerit” no Somijas.

Divi Latvijas izlases volejbolisti šosezon pārstāvēs Kokolas klubu Somijas augstākajā līgā. Kluba nosaukums “Kokkolan Tiikerit” tulkojumā nozīmē ”Kokolas tīģeri”. Jaunajā ādā kopš šodienas iejūtas Edvarts Buivids un Aleksandrs Kudrjašovs.

Ja Kudrjašovs savu likteni nākamajai sezonai bija izlēmis jau kādu laiciņu iepriekš, vienojoties ar Kokolas klubu, Buivids līgumu parakstīja tikai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra laikā.

”Meklēju klubu, kurā vairāk varētu spēlēt kā pirmā ”diagonāle”,” jau Somijā sižetu par nokļūšanu turienes klubā skicē Edvarts. ”Mans aģents strādāja, atrada Somijas variantu, un parakstīju to... Izraēlā. Tagad to izdarīt ir vienkārši – ieej attiecīgajā programmā datorā, un līgums noslēgts. Neviens pie manis uz Izraēlu nebrauca,” smejas volejbolists.

Piesardzība, kas saistīta ar iepriekšējo pieredzi ārvalstu klubos, likusi vienoties par viena gada līgumu. Fiinansiālie noteikumi nav bijuši noteicošie: ”Šobrīd klubs mani ir ņēmis kā pirmo diagonālo spēlētāju, un mans galvenais uzdevums ir – pierādīt, ka varu sekmīgi darboties šajā postenī, jo neviens mani laukumā neturēs tikai tāpēc, ka esmu ņemts kā pirmais šīs pozīcijas spēlētājs. Arī finanses šobrīd nav galvenais. Ja labi spēlēšu, atalgojums agrāk vai vēlāk nekur nepaliks,” Edvarts ir noilgojies pēc spēlēšanas.

Tāpat bija arī pavasarī, kad, lielāko daļu sezonas nosēdējis uz revervistu beņķīša Dīrenē, viņš ar lielu azartu metās izlases treniņos. ”Pēdējās izlases spēlēs jutos ļoti labi. Ar Denisa Petrova piespēlēm izlasē bija bauda spēlēt, bija labi komandas biedri un atmosfēra izlasē. Tas sekmē labu rezultātu. Tagad būs jāpierod pie citiem komandas biedriem un cēlāja, bet laiks vēl ir.

Nedēļa ir pagājusi, nedaudz atpūšoties. Atpūta – gan fiziska, gan garīga – ir vajadzīga. Perfektās formas šobrīd nav, bet pilnībā gatavam jābūt tikai uz 29. septembri, kad klubam būs pirmā spēle.”

Iešūpoties Somijā nav bijis laika. ”Vakar abi ar Saņu Kudrjašovu atlidojām, vienos naktī bijām viesnīcā, un šorīt jau aizvadījām treniņu,” uz straujo notikumu gaitu pēdējā diennaktī norāda Buivids. ”Mums ir jauna komanda un jauns galvenais treneris. Ar treneri iepriekš pazīstami nebijām, bet kontaktējušies jau bijām. Neesam pēdējie spēlētāji, kuri pievienojas komandai, jo vēl pāris puišu tiek gaidīti šajā un nākamajā nedēļā.”

Pavisam nesen Kokolas kluba rundās jau sekmīgi spēlēja pašreizējais Latvijas vilku kapteinis Romāns Saušs, trijās sezonās kluba rindās izcīnot divus zelta un vienu sudraba medaļu komplektus valsts čempionātā, kā arī trīsreiz pēc kārtas vedot mājās Somijas kausu.

Edvart un Aleksandr, veiksmi tīģera krāsās!