Uzvara Latvijas volejbolistēm būs jāgaida janvārī

Ar zaudējumu savā laukumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra vasaras ciklu noslēgusi Latvijas sieviešu izlase, Jelgavā piekāpjoties Rumānijai.

Latvijas izlasei šī bija pēdējā iespēja pretendēt uz iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā jau šajā kvalifikācijas ciklā. Lai saglabātu cerības uz finālturnīru, šodien bija jāuzvar rumānietes, bet nācās piekāpties viešņām trijos setos – 0:3 (-13, -13, -15).

Spēli Latvijai uzsāka Ragozina, Morozova, Strazdiņa, Levinska, Pastare, Hrapāne un libero Šimkuse, bet spēles laikā laukumā pabija visas no 14 protokolā ierakstītajām spēlētājām, atskaitot Irbi Andiki Lazdu un otru libero Lindu Liniņu.

Pirmo punktu spēlē guva Latvija, viesu cēlājai Aleksandrai Aličei Kapeloviesai servējot pāri laukumam, taču jau tūlīt viešņas “labojās”, panākot 4:1 savā labā. Seta turpinājumā viņas metodiski palielināja pārsvaru, atstādamas mājinieces uz 13.

2. sets bija kā pirmā spoguļattēls. Sākumā pēc Alises Elizabetes Pastares netveramas serves vadībā tika arī Latvija (2:1), bet pēc tam spāņu “mašīna” uzņēma apgriezienus, īpaši izceļoties uzbrukumā un blokā un atvēlot Latvijai tos pašus 13 punktus kā 1. setā.

3. seta scenārijs līdz 10:10 tika rakstīts diviem līdzvērtīgiem pretiniekiem, pēc tam gan ar vairāku netveramu servju un uzbrukuma līderes Joanas Marijas Bačiu palīdzību nosverot uzvaras kausus Rumānijas pusē – 3:0 (13, 13, 15). Tādejādi latvietēm vairs nav pat teorētisku iespēju cīnīties par iekļūšanu 2019. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Vēlu vakarā notiks otra mūsu grupas spēle Lukovacā, kur Bosnijas un Hercegovinas izlase uzņem spānietes. Tomēr neatkarīgi no tās rezultāta Rumānija ar 3 uzvarām 4 spēlēs jauno gadu sagaidīs grupas līdera lomā, bet Latvijas meitenes ar 0-4 bilanci būs pēdējās.

Tagad Latvijas volejbolistēm kvalifikācijas turnīrā pārtraukums līdz janvāra sākumam.