Pirmo riņķi Latvijas volejbolistes pabeidz ar zaudējumu

Otrajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izbraukuma spēlē pēc kārtas Latvijas sieviešu izlase volejbolā Krajovā piekāpās Rumānijas izlasei.

Ar spēli Krajovā Latvijas sieviešu izlase noslēdza kvalifikācijas turnīra pirmo riņķi. Epizodiski meitenes rādījušas labu sniegumu, un uz Rumāniju viņas devās pēc pirmā (varbūt arī vēl kāda) uzvarētā seta.

Salīdzinot ar pirmajām divām spēlēm, galvenā trenere Inguna Minusa sākuma sastāvā bija veikusi trīs maiņas. Terēzes Hrapānes vietā laukumā devās Irbe Andike Lazda, cēlājas postenī Elvitu Dolotovu nomainīja Sanda Ragozina un Jeļizaveta Morozova spēli sāka Annijas Āboliņas vietā.

1. sets nepadevās. Mājinieces izvirzījās vadībā un ne reizi rezultātu neļāva pat izlīdzināt, Joanai Marijai Bačiu ar uzbrukumu setu pabeidzot 22 minūtēs – 25:11 mājinieču labā.

Tāpat kā iepriekšējā spēlē Bosnijā un Hercegovinā pēc aukstās dušas 1. setā latvietes sāka spēlēt arvien labāk, bet rumānietes nedaudz zaudēja modrību. Ar to pietika, lai viņas tiktu sodītas. Ar 0:2 deficītu mājinieces tika galā divās izspēlēs, bet 5:10 mīnusu dzēšanai pagāja krietni ilgāks laiks. Jāuzteic labas Alises Elizabetes un it sevišķi Montas Strazdiņas serves. Seta beigas gan mājinieces aizvadīja pārliecinoši, bet lielāko postu  rumānietes viešņām nodarīja, kad servēja tumšādainā Neka Obiamaka Onjejekve. Ar viņas servēm arī beidzās sets, Morozovai trāpot pa antenu – 18:25.

3. setā gan Latvijas izlase sākumā iedeva pretiniecēm lielu handikapu – 7:2. Ar labām servēm un bloku rezultāts drīz tika izlīdzināts (10:10), un ar Ragozinas servēm tika panākts arī 13:11. Tomēr mājinieču treneris bulgārs Nikolajs Vasilevs Ivanovs vai nu būdams pārliecināts par komandas spēku, vai uzticēdams notikumus laukumā atrisināt pašām volejbolistēm, pārtraukumu paņēma vien pirms mača pēdējās izspēles. Spēlētājas viņa uzticību attaisnoja, drīz vien jau panākdamas neizšķirtu (14:14) un labāk aizvadīdamas seta galotni, ar 1,99 metrus garās Loredanas Filipasas uzbrukumu panākot uzvaru trijos setos - 3:0 (25:11, 25:18, 22).

Latvijas komandā par rezultatīvāko spēlētāju ar 13 gūtajiem punktiem kļuva Marta Kamēlija Levinska, sešus no tiem sakrājot jau pirmajā setā. 6 punkti – Montai Strazdiņai, pa 4 – Āboliņai un Kristīnei Dzierkalei, kura laukumā devās uz maiņu vien pēdējā setā. Mājinieču uzbrukuma līderei Bačiu – 11 punkti, tikpat – arī Filipasai, bet par rezultatīvāko Rumānijas izlasē ar 12 gūtajiem punktiem kļuva Adina Salaoru. Vēl 8 punktus pievienoja Ariana-Kristiana Pirva.

Stundu vēlāk sākās spēle Gvadalaharā, kur spānietes cīnās par vadību grupā ar Bosniju un Hercegovinu. 1. setā atbilstošs rezultāts – 34:32 mājinieču labā.

Nākamā spēle – pēdējā šovasar – Latvijas volejbolistēm svētdien Jelgavā, kur atbildes vizītē ieradīsies Rumānijas izlase.