“Gadsimta spēle” Latvijai

Šodien Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē “Arēnā Rīga” tiksies Latvijas un Igaunijas volejbolisti. Kaimiņvalstu “gadsimta cīņā” abas valstsvienības gribēs izcīnīt pirmo uzvaru šajā atlases ciklā.

Šodienas spēle “Arēnā Rīga” ir nodēvēta par “gadsimta cīņu”, un šo apgalvojumu neatceļ pat Latvijas vilku zaudējums izraēliešiem pirmajā spēlē Raananā. Joprojām tikšana uz Eiropas čempionāta finālturnīru ir Latvijas izlases volejbolistu un treneru rokās. Tiesa, to paveikt būs krietni sarežģītāk.

Kāpēc spēle ir “gadsimta cīņa”? Pirmkārt, labi zināms par gandrīz jebkuru kaimiņu attiecībām jebkurā sporta veidā. Tā parasti ir svarīgākā spēle turnīrā, neskatoties turnīra tabulā. Otrkārt, vēl lielāka interese par šo spēli ir Igaunijā, jo Latvijas valstsvienību vada igaunis Avo Kēls, kurš pats gandrīz 10 gadus trenējis Igaunijas izlasi, divreiz ar to iekļūstot Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā. Treškārt, ilgu laiku skolotāju lomā volejbolā bija latvieši, lomām mainoties pēdējo 10 gadu laikā. Ceturtkārt, reiz jau Igaunija aizlika kāju priekšā kaimiņvalsts volejbolistiem, uzvarot Latviju 3. kārtas cīņās 2016. gada nogalē.

“Gadsimta cīņa” šodien būs tāpēc, ka “Arēnā Rīga” volejbols nav spēlēts 8 gadus. Arī tāpēc, ka šajā gadsimtā Latvija Eiropas čempionāta finālturnīrā vēl nav spēlējusi. Tāpat pēc zaudējuma pirmajā atlases turnīra mačā šodien nepieciešams ņemt punktus no igauņiem. Pretējā gadījumā ceļš uz finālturnīru nebūs nereāls, taču nāksies gaidīt palīdzību arī no izlasēm citās grupās. Vairāk nekā 2000 līdzjutēji pārstāvēs Igauniju šajā mačā, kam jākļūst par volejbola nedēļas nogales Rīgā rotu. Vakar “Skonto” stadionā norisinājās lielākais volejbola festivāls Baltijā – “LIDO Volley Fest 2018”, kurā piedalījās amatieru un entuziastu volejbola komandas, šodien turpat – gadskārtējās jauniešu vasaras spēļu finālsacensības volejbolā “Kinder Volley Fest” ar Igaunijas un Lietuvas komandu dalību. 

“Recepte ir,” vaicāts par risinājumu, kas šodienas cīņā Latvijas izlasei ļautu vinnēt, saka galvenais treneris Avo Kēls. “Jautājums, vai tā darbosies vai nē? Ārsts arī izraksta receptes – dažiem tās palīdz, citiem – nē. Cerēsim, ka šoreiz tā palīdzēs. Pretinieks ir spēcīgs, taču darīsim visu, ko varēsim, un cerēsim, ka ar to pietiks uzvarai.”

Pirms iepriekšējās spēles ar Izraēlu Kēls divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņā prognozēja 55%:45% latviešu labā. “Tā teicu, un nesanāca,” par savu prognozi pasmejas treneris. “Tagad laikam jāsaka otrādāk. Tad varbūt izdosies uzvarēt.”

Latvijas vilkiem šodien ierindā būs 14 spēlētāji, skatītājos paliekot vien cēlājam Jānim Jansonam. Avo Kēls dziedās Latvijas himnu, bet atbilde uz jautājumu par to, vai igauņu valstsvienības galvenais treneris rumānis George Kretu dziedās Igaunijas himnu, rodama šodien, jau pulksten 19:00, “Arēnā Rīga” (biļetes vēl ir pieejamas, un tās varēs nopirkt arī pirms spēles arēnā) vai LTV7 translācijā televīzijā.

Eiropas čempionāta kvalifikācija

Kalendārs

15.08.2018.

Izraēla – Latvija

Raanana

3:0 (23, 27, 13)

19.08.2018.

Latvija – Igaunija

Rīga

 

05.-06.01.2019.

Igaunija – Latvija

 

 

09.01.2019.

Latvija – Izraēla

 

 

Spēlētāji

Numurs

Vārds, uzvārds

Dz. gads

Pozīcija

Klubs

Līga

2.

Jānis Jansons*

2000.

Cēlājs

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

11.

Deniss Petrovs

1986.

Cēlājs

“Dinamo-ĻO”

Krievijas superlīga

13.

Edvīns Skrūders

1997.

Cēlājs

“Jēkabpils lūši”

Baltijas līga

18.

Aleksandrs Avdejevs

1995.

2. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

8.

Aleksandrs Kudrjašovs

1988.

2. temps

“Assoc. Jovens Fonte Bastardo”

Portugāles augstākā līga

17.

Atvars Ozoliņš

1998.

2. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

7.

Romāns Saušs

1989.

2. temps

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

3.

Toms Vanags

1988.

2. temps

“SK Volejbal Usti nad Labem”

Čehijas ekstralīga

12.

Edvarts Buivids

1993.

Diagonāle

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

9.

Hermans Egleskalns

1990.

Diagonāle

“Tours Volley-Ball”

Francijas A līga

6.

Andis Cimoška

1991.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

15.

Edgars Šimanskis

1997.

1. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

4.

Toms Švans

1993.

1. temps

“Parnu VC”

Baltijas līga

14.

Andrejs Zavorotnijs

1985.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

1.

Ingars Ivanovs

1987.

Libero

“Karelian Hurmos”

Somijas 1. Līga

* Nespēlēs

  • Komandas vadība:
  • Galvenais treneris: Avo Kēls
  • Treneris: Guntis Atars
  • Treneris: Lauris Iecelnieks
  • Fiziskās sagatavotības treneris: Tarmo Tīts
  • Ārsts: Līga Cīrule
  • Fizioterapeits: Toms Zvonkovs
  • Statistiķis: Karls Ēriks Eizenšmidts
  • Menedžeris: Arturs Vitkovskis

Vairāk par Latvijas izlasi lasiet šeit.