Latvijas volejbolistes piekāpjas grupas līderēm

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli Kakanjā Latvijas sieviešu izlase volejbolā trijos setos atzina Bosnijas un Hercegovinas izlases pārākumu.

Otro spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas sieviešu izlase aizvadīja Bosnijā un Hercegovinā, Kakanjā tiekoties ar komandu, kas pirmajā kārtā sagādāja pārsteigumu, pēc diviem zaudētiem setiem pret rumānietēm izbraukumā Krajovā spēja uzvarēt spēli piecos setos.

Spēli Latvijai uzsāka tās pašas spēlētājas, kas pirmajā mačā Jelgavā: Dolotova, Āboliņa, Strazdiņa, Levinska, Pastare, Hrapāne un libero Šimkuse, vēlāk laukumā ejot visām pieteiktajām spēlētājām, atskaitot otru libero Lindu Liniņu.

1. setā latvietēm neizdevās sakārtot servju uzņemšanu pēc labām bosniešu servēm, un rezultāts strauji auga mājinieču labā, setam beidzoties 22 minūtēs – 25:8 mājinieču labā.

2. seta sākumā pēc Kristīnes Dzierkales (nāca laukumā Montas Strazdiņas vietā) uzbrukuma pirmajā tempā, Elvitas Dolotovas darbības aizsardzībā, “atdzīvinot mirušu bumbu”, Alises Elizabetes Pastares eisa un Martas Kamēlijas Levinskas uzbrukuma vadībā pabija arī viešņas (3:1, 4:3). Mājinieces atjaunoja servju artilērijas uzbrukumus (piecas netveramas serves setā), un ne pusminūtes pārtraukumi, ne maiņas Latvijas izlasē nespēja tos neitralizēt – 25:16 bosniešu labā.

3. setā pēc Dzierkales uzbrukuma pirmajā tempā izdevās gūt pirmo punktu setā. Pēc Pastares māņu sitiena un trim(!) Dzierkales netveramām servēm pēc kārtas izdevās panākt arī 5:3, bet pēc Pastares otrā eisa mačā - arī 8:5, liekot Goranam Nešičam saukt savas aizbilstamās malā uz ražošanas apspriedi.

Apturot pie tīkla Jeļizavetu Morozovu, bosnietes izvirzījās vadībā ar 12:9, taču lielākoties ar pašu kļūdām pārsvaru zaudēja – 12:12. Pēc tam mājinieces vaļības laukumā vairs neatļāvās, un spēle beidzās, kad īsti galā neizdevās tikt ar Imanas Isamovičas servi, - 3:0 (25:8, 25:16, 25:16) Bosnijas un Hercegovinas labā. Tā kā otrs mačs grupā, kurā Spānija uzņems Rumāniju, notiks rīt, bosnietes pelnīti kļuvušas par grupas līderēm.

Latvijas komandā par rezultatīvāko spēlētāju ar 8 gūtajiem punktiem kļuva Dzierkale, bet pa 6 punktiem – Terēzei Hrapānei un Alisei Elizabetei Pastarei. Mājinieču līdere Dajana Boškoviča apstājās pie 14 punktiem, ar 10 punktiem viņai palīdzot Edinai Selimovičai un Vericai Simičai.

“Šodien bosnietes mūs “izģērba”,” pretinieces pēc spēles uzteica Latvijas valstsvienības galvenā trenere Inguna Minusa. “Viņas pret mums bija labi sagatavojušās, sākot uzbrukumu jau ar ļoti agresīvu servi. Līdz ar to pēc pirmajām zaudētajām izspēlēm mūsu spēlētājām zuda ticība sev. Un tas savukārt izraisīja daudzas kļūdas – gan servju uzņemšanā, gan uzbrukumā, gan blokā. Pazuda laukuma un spēles disciplīna. Tikai trešajā setā pārliecību izdevās atgūt atpakaļ, bet tas bija īslaicīgi. Uz spēli ar Rumāniju darīsim visu, lai komanda atkal būtu kā vienots mehānisms, disciplinēti dotos laukumā un cīnītos par katru punktu.”

Arī nākamā spēle Latvijas volejbolistēm izbraukumā – 22. augustā Krajovā ar Rumāniju.

Eiropas čempionāta atlases turnīra spēļu kalendārs

15.08.18.

Latvija

Spānija

Jelgava

0:3 (-24, -21, -13)

18.08.18.

Bosnija un Hercegovina

Latvija

Kakanja

3:0 (8. 16, 16)

22.08.18.

Rumānija

Latvija

Krajova

 

26.08.18.

Latvija

Rumānija

Jelgava

 

05.-06.01.19.

Latvija

Bosnija un Hercegovina

Vieta tiks precizēta

 

09.01.19.

Spānija

Latvija

Vieta tiks precizēta

 

Spēlētāju saraksts

Pozīcija

Vārds

Uzvārds

Dz. gads

Klubs

Cēlājas

Elvita

Dolotova

1997.

LU

 

Sanda

Ragozina

1992.

SK “Babīte”

1. tempi

Terēza

Hrapāne

1997.

VK “miLATss”

 

Kristīne

Dzierkale

1993.

VK “Jelgava”

 

Monta

Strazdiņa

1995.

RSU/MVS

Diagonāles

Annija

Āboliņa

1995.

ASV

 

Anna

Embrekte

1994.

RSU/MVS

 

Marta Kamēlija

Levinska

2001.

RVS

2. tempi

Alise Elizabete

Pastare

1995.

RSU/MVS

 

Rūta

Treija

1995.

RSU/MVS

 

Jeļizaveta

Morozova

1995.

RSU/MVS

 

Irbe Andike

Lazda

2001.

RVS

Libero

Linda

Liniņa

1996.

VK “Jelgava”

 

Liene

Šimkuse

1992.

SK “Babīte”

Komandas vadība:

  • Galvenā trenere: Inguna Minusa
  • Trenere: Aleksandra Tihovska
  • Fiziskās sagatavotības treneris: Andris Eikens
  • Ārste: Līga Cīrule
  • Fizioterapeite: Zane Goldiņa
  • Statistiķis: Aivis Kokins

Vairāk par Latvijas izlasi lasiet šeit.