Latvijas volejbolisti Izraēlā piekāpjas mājiniekiem

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru ar zaudējumu Raananā šodien uzsākuši Latvijas izlases volejbolisti. Iespējas uzlabot pozīcijas turnīra tabulā būs jau svētdien - “gadsimta cīņā” “Arēnā Rīga” ar Igaunijas valstsvienību.

Grupas pirmā spēle Raananā bija svarīga gan mājiniekiem, gan viesiem, jo zaudējums šajā cīņā krietni apgrūtinātu izredzes iekļūt finālturnīrā. Tāpēc abas komandas laukumā devās ar mērķi – cīnīties par uzvaru jau no pirmajām izspēlēm.

1. setu Latvijai uzsāka Saušs, Švans, Egleskalns, Ozoliņš, Zavorotnijs, Petrovs un libero Ivanovs. Līdz pat seta otrajai pusei pārsvarā vadībā bija viesi, pēc lieliskas Toma Švana serves izvirzoties vadībā ar 12:9 un liekot mājinieku trenerim Gžegožam Risam ķerties pie pārtraukuma. Tas līdzēja, un pēc Tamira Herško serves tika panākts 13:13, bet drīz arī vadība. Izvirzoties vadībā ar 17:15, mājinieki aukstasinīgi divu punktu pārsvaru noturēja līdz seta beigām – 25:23.

2. seta sākumā pēc Hermana Egleskalns uzbrukuma un lieliskām Švana servēm izraēlieši bija spiesti ņemt pusminūtes pārtraukumu – 5:1 viesu labā. Drīz latvieši tika noķerti (6:6) un apdzīti (18:14), taču ar pāris mājinieku kļūdām un komandas kapteiņa Romāna Sauša eisu sets varēja sākties no sākuma – 19:19. Abām komandām vairākkārt kļūdoties uzbrukumā, punktu setam pielika mājinieku bloks – 29:27.

Seta vidū, liekas, potītes savainojumu guva Atvars Ozoliņš, kurš pēdējās spēlēs bija izkarojis vietu Avo Kēla vadītās izlases pamatsastāvā. 3. seta sākumā viņš atgriezās laukumā, taču šajā setā noteicēji laukumā jau no pirmajām izspēlēm bija mājinieki. Pirmo punktu guva latvieši, taču sekoja četri pēc kārtas zaudēti punkti, un rezultāta starpība ar līdzjutēju atbalstu turpināja pieaugt izraēliešu labā, punktu mačam pieliekot Vjačeslavam Bačkalam, bloķējot Švana uzbrukumu pirmajā tempā – 3:0 (23, 27, 13).

Tāpat kā pirms gada Latvijas zaudējumā Izraēlai piecos setos ievērojamu lomu mājinieku rindās spēlēja Bačkala, gūstot 14 punktus. No tiem 7 punkti ir ar bloku un divi – ar netveramām servēm. Uzbrukuma līderim Herško – 18 punkti, bet Aleksandram Šafranovičam – 11 punkti. Latvijas komandai, kurai no 12 spēlētājiem laukumā nedevās vien Andis Cimoška, rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Egleskalns, 9 punkti Saušam, 8 – Švanam, 7 – Ozoliņam.

Svētdien, pulksten 19:00, “Arēnā Rīga” spēle ar Igauniju, kam tas būs pirmais mačs kvalifikācijas turnīrā.