Latvijas volejbolistes atzīstami pretojas Spānijai

Latvijas sieviešu izlase volejbolā Jelgavā aizvadījusi pirmo Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli, piekāpjoties Spānijas valstsvienībai. Nākamā spēle sestdien Bosnijā un Hercegovinā.

Favorītes pirms spēles Jelgavā bija spānietes, taču tikai 3. setā viņas šo statusu apliecināja pilnībā, jo pirmajos divos setos ritēja divu spēkos līdzīgu komandu cīņa.

Spēli Latvijai uzsāka: Dolotova, Āboliņa, Strazdiņa, Levinska, Pastare, Hrapāne un libero Šimkuse, bet cīņas gaitā laukumā pabija visas pieteiktās spēlētājas, atskaitot Kristīni Dzierkali un otru libero Lindu Liniņu.

1. setā gan uzreiz vadībā izvirzījās viešņas – 3:1, taču ar divām teicamām Montas Strazdiņas servēm tika panākta vadības maiņa – 4:3. Arī turpinājumā vairāk vadībā bija spānietes, taču ne tikai viņas. Seta galotnē pieredzes vairāk bija viešņām, Anai Eskamiljai uzbrukumā pieliekot punktu setam – 26:24.

Arī 2. seta sākums bija līdzīgs, pēdējoreiz setā neizšķirtam esot ar rezultātu 6:6. Pēc cēlājas un diagonālās spēlētājas maiņas latvietes četru punktu deficītu ar Annas Embrektes bloku samazināja līdz 13:14, taču spānietes atguvās un novadīja setu līdz uzvarai, kaut gan tam bija jāveltī arī divi pusminūtes pārtraukumi.

3. setā gan spānietes apgriezienus ieslēdza jau no pirmajām sekundēm un metodiski audzēja rezultātu savā labā, svinot panākumu setā un visā cīņā ar 3:0 (26:24, 25:21, 25:13).

Latvijas komandā rezultatīvākā ar 10 gūtajiem punktiem bija Marta Kamēlija Levinska, 8 punktus guva viena no komandas mazākajām spēlētājām Alise Elizabete Pastare, 6 punkti Terēzei Hrapānei, 5 – Montai Strazdiņai, 4 – Elvitai Dolotovai un 3 – Annijai Āboliņai. Viešņām 18 punkti Elijai Gonsalesai un 16 – Milagrosai Koljarai.

“Par to, kas izdevās, vairāk var runāt pirmajos divos setos,” spēli analizēja Latvijas izlases galvenā trenere Inguna Minusa. “Šodien saņēmām pēdējos Spānijas – Portugāles pārbaudes spēļu ierakstus un pēc pusdienām ar Sašu (Aleksandru Tihovsku. - LVF Preses dienests) analizējām, kāds būs Spānijas izlases sākuma sešinieks. Iznāk, ka uzminējām, un ar servēm meitenes izsita no ierindas 16. numuru (Mariju Seguru. - LVF Preses dienests), ko spāņu treneris bija spiests nomainīt ar 17. numuru (anu Eskamilju. - LVF Preses dienests). Ar labu servi pirmajos divos setos likām spānietēm vienkāršot uzbrukumus, virzot to uz tīkla malām. Arī bloks bija vietā. Vēl, protams, gribētos lielāku jaudu uzbrukumā, taču šī spēle man patika.

3. setā pretinieces pastiprināja servi, pirms tam daudz kļūdoties šajā spēles elementā. Mēs savukārt vēl neesam tik pieredzējušas, lai ar maksimālu uzmanību un atdevi aizvadītu visu spēli. Kopumā esmu apmierināta, ka pirmajos divos spēles setos meitenes pilnībā izpildīja spēles uzdevumus servē, blokā un sakārtotā aizsardzībā.”

Otrā grupas spēlē Rumānija visai negaidīti savā laukumā ar 2:3 (21, 24, -23, -19, -11) piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, ar kuru Latvijai nākamā spēle sestdien, Latvijas laika pulksten 20:00, viesos. Uzvarētājām 24 punktus guva Dajana Boškoviča, 15 – Verica Simiča un pa 13 – Ajla Paradžika un Edina Selimoviča, bet mājiniecēm nepalīdzēja pat sešu spēlētāju pārsniegtā 10 punktu robeža.

Eiropas čempionāta atlases turnīra spēļu kalendārs

15.08.18.

Latvija

Spānija

Jelgava

0:3 (-24, -21, -13)

18.08.18.

Bosnija un Hercegovina

Latvija

Kakanja

 

22.08.18.

Rumānija

Latvija

Krajova

 

26.08.18.

Latvija

Rumānija

Jelgava

 

05.-06.01.19.

Latvija

Bosnija un Hercegovina

Vieta tiks precizēta

 

09.01.19.

Spānija

Latvija

Vieta tiks precizēta

 

Spēlētāju saraksts

Pozīcija

Vārds

Uzvārds

Dz. gads

Klubs

Cēlājas

Elvita

Dolotova

1997.

LU

 

Sanda

Ragozina

1992.

SK “Babīte”

1. tempi

Terēza

Hrapāne

1997.

VK “miLATss”

 

Kristīne

Dzierkale

1993.

VK “Jelgava”

 

Monta

Strazdiņa

1995.

RSU/MVS

Diagonāles

Annija

Āboliņa

1995.

ASV

 

Anna

Embrekte

1994.

RSU/MVS

 

Marta Kamēlija

Levinska

2001.

RVS

2. tempi

Alise Elizabete

Pastare

1995.

RSU/MVS

 

Rūta

Treija

1995.

RSU/MVS

 

Jeļizaveta

Morozova

1995.

RSU/MVS

 

Irbe Andike

Lazda

2001.

RVS

Libero

Linda

Liniņa

1996.

VK “Jelgava”

 

Liene

Šimkuse

1992.

SK “Babīte”

  • Komandas vadība:
  • Galvenā trenere: Inguna Minusa
  • Trenere: Aleksandra Tihovska
  • Fiziskās sagatavotības treneris: Andris Eikens
  • Ārste: Līga Cīrule
  • Fizioterapeite: Zane Goldiņa
  • Statistiķis: Aivis Kokins

Vairāk par Latvijas izlasi lasiet šeit.