Latvijas sieviešu volejbola izlase pulcējas kopā, lai gatavotos Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm

Pirmdien oficiālo gatavošanos pilnā sastāvā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram uzsākusi Latvijas sieviešu volejbola izlase. Līdz atlases turnīra sākumam Ingunas Minusas vadītajai izlasei atlicis pusotrs mēnesis.

Pusotra mēneša gatavošanās nepilnā sastāvā, uzsvaru liekot uz fizisko sagatavotību un volejbola tehnisko elementu izpildi, beidzās 2. jūlijā, kad uz pirmo kopīgo treniņu vakarā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sporta kluba zālē Pārdaugavā pulcējās gandrīz visas kandidātu sarakstā iekļautās volejbolistes.

Pusotru mēnesi izlase paplašinātā sastāvā gatavojusies “brīvprātības režīmā”. “Tagad esmu redzējusi gandrīz visas no paplašinātajā sarakstā iekļautajām izlases kandidātēm. Iespēju esmu devusi visām, un liela loma ir ne tikai meistarībai, bet arī vēlmei būt izlasē un attieksmei. Saprotu, ka ir spēlētājas, kuras šobrīd izlasei vēl palīdzēt nevarēs, taču ceru uz viņām nākotnē. Arī pārējām izaugsme ir straujāka, ja kāds elpo mugurā. Visas meitenes sevi labi apliecināja, bet sevišķi centās jaunākās spēlētājas,” stāsta izlases galvenā trenere Inguna Minusa.

Minusa lielu paldies saka Latvijas Volejbola federācijai, kas jūnijā radusi iespēju meitenēm Latvijas Olimpiskajā vienībā iziet veselības pamatpārbaudi: “Tas bija labs solis. Ieraudzījām daudzas lietas un varam palīdzēt, ja zinām, kādas ir problēmas. Turklāt vēlāk varēsim salīdzināt, kāds ir bijis progress.”

Nodarbības notiek RSU Sporta kluba zālē. “Paldies RSU, kas mums nāk pretī! Tur ir laba vieta un gaisotne, un meitenes var justies kā mājās,” saka trenere. Nākamā būs fiziskās sagatavotības nedēļa, bet pēc tam vairāk uzmanības tiks pievērsts volejbola treniņiem. Šobrīd oficiālajā kandidātu sarakstā iekļautas 17 volejbolistes, bet trenēties turpina arī tās volejbolistes, kuras par izlases balstu var kļūt jau tuvākajos gados.

Pagaidām ieplānotas četras pārbaudes spēles – pa divām ar Igauniju Tallinā un Dāniju – Rīgā. “Vērosim, kā meitenes tiek galā ar spriedzi spēļu laikā. Pēc tam vēl būs laiks pielabot trūkumus,” visu pa plauktiņiem saliks pārbaudes spēles.

Ingunai Minusai izlasē palīdz Aleksandra Tihovska, par fizisko sagatavotību rūpējas Andris Eikens, statistiķis būs Aivis Kokins, fizioterapeite – Zane Goldiņa, bet menedžeris – Arturs Vitkovskis. Lielu paldies Minusa saka arī Agrim Leitim, kurš līdz šim vairāk darbojās ar puišu U-20 izlasi un sieviešu izlasei, cik spēja, palīdzēja neoficiāli.

15. augustā ar spēli pret Spāniju Jelgavā sākas atlases turnīrs, kurā vēl piedalās arī Bosnija un Hercegovina un Rumānija. Augustā notiks četras spēles, nākamā gada sākumā – vēl divas. Lai tiktu uz finālturnīru, kas nākamā gada rudenī notiks četrās valstīs, nepieciešams ierindoties pirmajās divās vietās.

Kandidātu saraksts

Pozīcija

Vārds

Uzvārds

Dz. gads

Klubs

Cēlājas

Elvita

Dolotova

1997.

LU

 

Krista

Mihelsone

1992.

VK “Jelgava”

 

Sanda

Ragozina

1992.

SK “Babīte”

 

Inese

Raciņa

1999.

VK “miLATss”

1. tempi

Terēza

Hrapāne

1997.

VK “miLATss”

 

Kristīne

Dzierkale

1993.

VK “Jelgava”

 

Monta

Strazdiņa

1995.

RSU/MVS

Diagonāles

Annija

Āboliņa

1995.

ASV

 

Anna

Embrekte

1994.

RSU/MVS

 

Marta Kamēlija

Levinska

2001.

RVS

2. tempi

Alise

Pastare

1995.

RSU/MVS

 

Rūta

Treija

1995.

RSU/MVS

 

Jeļizaveta

Morozova

1995.

RSU/MVS

 

Irbe Andike

Lazda

2001.

RVS

Libero

Linda

Liniņa

1996.

VK “Jelgava”

 

Kristīne

Iskorastenko

1998.

RSU/MVS

 

Liene

Šimkuse

1992.

SK “Babīte”

Vairāk par Latvijas sieviešu izlasi šeit.