Varšavā bronzas medaļas izcīna Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš

Pasaules tūres četru zvaigžņu sacensībās Varšavā vislabāk no Latvijas duetiem veicās Aleksandram Samoilovam un Jānis Šmēdiņam, kuri cīņā par 3. vietu pieveica pasaules eksčempionus nīderlandiešus. Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka finišēja dalītā 17. vietā.

Polijas galvaspilsētā Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs piedalījās revanša cīņās. Tāpat kā iepriekšējā nedēļā Ostravā viņus gaidīja spēle ar austriešiem Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu grupā, kā arī nīderlandiešiem Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu. Grupā austriešiem šoreiz nācās zaudēt, bet nīderlandiešus pēc 0:2 (-15, -12) bezierunu zaudējuma pirms nedēļas gaidīja pārsteigums cīņā par 3. vietu, kurā ar 2:1 (18, -18, 15) labāks bija Latvijas duets.

Tik augstu pasaules tūres mačos Jānis un Saša nav bijuši kopš marta sākuma Fortloderdeilā (ASV), taču vēl vairāk priecēja spēles kvalitāte izšķirīgajā spēlē. Par sniegumu Polijas galvaspilsētā Samoilovs un Šmēdiņš nopelnīja 10 000 ASV dolāru un 640 pasaules ranga punktus.

Ne tik labi šoreiz veicās Mārtiņam Pļaviņam ar Edgaru Toču, kuri grupas pirmajā spēlē piedzīvoja sāpīgu  0:2 (-22, -22) zaudējumu Kataras duetam Čerifs Junuss/Ahmends Tidžans. Otrajā grupas spēlē titulētie spāņi Adrians Gavira un Pablo Errera šoreiz latviešiem nebija pa zobam – 1:2 (-14, 18, -13). Tas nozīmēja dalītu 25. vietu, kā arī nopelnītus 2000 dolārus un 240 pasaules ranga punktus.

Sieviešu turnīrā Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka otro reizi pēc kārtas pārvarēja kvalifikācijas turnīra barjeru, tiekot pie uzvaras pār Austrālijas duetu arī pamatturnīrā un trijos setos sīvi pretoties vienam no labākajiem Eiropas pāriem Šantalai Laborerei un Jūlijai Zūdei, kā arī pieredzējušajām brazīlietēm Žozemarijai Alvesai un Lilianei Maestrini. Par pūlēm Tīna un Nastja tika pie dalītas 17. vietas, kā arī 3000 dolāriem un 320 pasaules ranga punktiem.

Kvalifikācijas turnīra 1. kārtu šoreiz nepārvarēja Agnese Caica/Marta Ozoliņa un Haralds Regža/Toms Šmēdiņš, kuri pēc atgriešanās Latvijā uzvarēja “ERGO Open 2018” posmā Jūrmalā, kā arī Alise Lece/Ilze Liepiņlauska, kuras Jūrmalā bija trešās. Visi trīs dueti atgriezās mājās ar dalītu 41. vietu un 40 pasaules ranga punktiem.