Latvija vilki nograuž maķedoniešus arī trešoreiz

Eiropas Sudraba līgas finālčetrinieka cīņas Skopjē Latvijas vīriešu volejbola izlase noslēdza ar uzvaru, mačā par 3. vietu apspēlējot maķedoniešus ar 3:1 (20, 16, -23, 26). Uzvaru līgā izcīnīja Horvātija, kas četros setos pieveica Baltkrieviju un ieguva tiesības nākamsezon spēlēt Eiropas Zelta līgā.

Spēles par 3. vietu Eiropas Sudraba līgā likme bija ne tikai 3. vieta, bet arī 5000 eiro prēmija, kas atšķīra 3. un 4. vietas nopelnīto summu. Par 3. vietu pienākas 20 000, bet par 4. vietu – 15 000 eiro. Latvijai šajā spēlē bija jātiekas ar Maķedoniju, kas pēc diviem uzvarētiem setiem vakar zaudēja trīs setus pēc kārtas un piekāpās Horvātijai.

Maču Latvijai sāka Petrovs, Saušs, Zavorotnijs, Buivids, Vanags, Švans un libero Ivanovs. Līdzjutēju pēc mājinieku zaudējuma pusfinālā nebija daudz (spēles protokols liecina, ka tādu bija 113), un, kluso tribīņu acu pavadīti, miegaini maču sāka arī paši maķedonieši. Pēc nelieliem mīnusiem Latvijas vilki ņēma laupījumu savos zobos un neatvairāmi tuvināja setu savai uzvarai.

Vēl pārliecinošāk par labu Latvijai beidzās 2. sets, un varēja sākt cerēt uz grupu turnīra rezultāta (divreiz pa 3:0 pret Maķedoniju) atkārtošanu. 3. setā viss uz to virzījās par spīti maiņai, ar kuru laukumā devās komandas kapteinis Ruslans Sorokins, kurš šajā izlases modelī pašreizējā kondīcijā tomēr spēlē rezervista lomu. Tomēr uzbrukumā pieklusa Buivids, mazrezultatīvs kļuva Saušs, komandas sniegumā bija pārāk daudz kļūdu, un mājiniekiem uzradās līderis otrā tempa uzbrucēja Vases Mihailova izskatā, kurš iedvesmoja komandas biedrus ne tikai ar rezultatīvu darbību uzbrukumā, bet viņš arī ienesa emocijas maķedoniešu laukuma pusē, kas savukārt atdzīvināja tribīnes.

Par laimi Latvijai ceturtā seta “virves vilkšanā” vairāk spēka bija atlicis vilkiem, kas gan deva mājiniekiem trīs setbumbas, taču ar komandas līdera Denis Petrova pūlēm (eiss un aizsardzībā pacelta bumba) izdevās nokost maķedoniešus, punktu Latvijas izlases šīs sezonas startiem Eiropas Sudraba līgā pieliekot sirsnīgam Romāna Sauša uzbrukuma sitienam – 3:1 (20, 16, -23, 26).

Latvijas izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam visai plaši variējot sastāvu, rezultatīvākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Romāns Saušs, pa 14 punktiem Tomam Švanam un Andrejam Zavorotnijam (uzbrukumā – 9/9), 13 punkti Edvartam Buividam, bet mājinieku rindās 20 punkti Aleksandaram Ljaftovam un 13 – Mihailovam.

“Skatoties abas spēles kopā, domāju, ka pašlaik komanda vairs nav savā labākajā sportiskajā formā, kādā tā bija pusotru – divas nedēļas atpakaļ,” pēc mača Skopjē rezumēja Avo Kēls. “Visi strādāja, taču sportiskā forma jau sāka krist. Tāpēc, ņemot vērā vasaru, jādomā par to, ko esmu izdarījis nepareizi.

Kopumā, ja maksimālais baļļu skaits ir 10, par astoņām spēlēm komandai liktu septiņi. Nezinām, kā būtu beigusies vakardienas spēle, ja būtu labākā kondīcijā. Tad varbūt liktu astoņi – deviņi.”

Uzvaru līgā svinēja Horvātija, kas ar 3:1 (16, -20, 24, 23) apspēlēja Baltkrieviju, nopelnīja 50 000 eiro prēmiju un ceļazīmi uz Eiropas Zelta līgu nākamajā sezonā.