Latvija iekrīt baltkrievu izliktajās vilku lamatās

Latvijas vīriešu izlase volejbolā Eiropas Sudraba līgas pusfinālā šodien Skopjē trijos setos piekāpās Baltkrievijai. Otrā pusfinālā vēlajā spēlē Balkānu duelis – mājinieki maķedonieši tiksies ar horvātiem. Šodienas spēles likme bija ne vien balvu fonds, bet arī cīņa par 1. vietu Eiropas Sudraba līgā, kas dotu iespēju nākamajā sezonā spēlēt līgu augstāk – Eiropas Zelta līgā.

Pamatturnīrā savā grupā uzvarēja gan Latvija, gan Baltkrievija, bet izlozes rezultātā - pusfinālā jāspēlē savā starpā. Pusfināla spēli Latvijai sāka Švans, Petrovs, Saušs, Zavorotnijs, Buivids, Vanags, libero Ivanovs, bet pretiniekiem pamatsastāvā laukumā nedevās latviešu izcelsmes volejbolists Arturs Udris.

Jau pirmā izspēle uzspieda zīmogu, ja ne spēlei, tad 1. setam. Romāna Sauša uzbrukums atdūrās baltkrievu blokā. Latvijas vilku zobi regulāri palika baltkrievu bloka palisādēs un, ja Latvijai 1. setā tika trīs punkti ar bloku (visi pierakstīti Zavorotnijam, kaut gan vismaz viens ir Pekmana kontā), tad baltkrievi šādā veidā sakrāja 7 punktus! Tas noteica seta iznākumu, bet Latvijas izlases galvenais treneris sāka spēlētāju maiņas, laukumā Toma Vanaga vietā laižot Armandu Āboliņu un Edvarta Buivida vietā – Reini Pekmanu.

Pēc maiņām Latvijas izlase izskatījās labāk, taču vēl labāki bija baltkrievi. Viscerīgākais izskatījās 3. sets, kad līdz 14:13 vilku labā spēle bija līdzīga, taču tad Baltkrievija guva 10 punktus pēc kārtas un mača uzvarētājs bija izšķirts. Kaut arī Pavels Audočanka ar servi guva tikai vienu punktu, baltkrieviem ar kļūdām krietni palīdzēja latvieši. Tas ļāva Kēlam laukumā Romāna Sauša vietā laist Ruslanu Sorokinu un Pekmanu nomainīt ar Buividu. Savukārt mačam punktu ar "eisu" pa Armandu Āboliņu pielika Iļja Buraus – 3:0 (18, 22, 15) baltkrievu labā.

Latvijas izlasei pa 11 punktiem guva Pekmans un Saušs, pa 7 – Švans un Zavorotnijs, bet pretiniekiem ar 14 punktiem izcēlās Radzjuks, pa 9 punktiem Audočankam un Buselam, pa 8 – Burauam un Miskevičam.

Tagad Latvijas izlass volejbolistiem ātri jāaizmirst šī spēle, kā arī Zelta līga un jākoncentrējas rītdienas mačam par 3. vietu ar Maķedonijas un Horvātijas spēles zaudētājiem.