Volejbola festivāls pieaugušajiem – 18. augustā!

19. augustā “Arēnā Rīga” notiks Eiropas čempionāta atlases spēle starp Latvijas un Igaunijas vīriešu izlasēm. Tas būs kā saldais ēdiens lieliskai nedēļas nogalei ar volejbola festivālu pieaugušajiem un bērniem Rīgas pilsētas svētku ietvaros!

Svētkus sāksim sestdien, 18. augustā, ar lielāko volejbola festivālu Baltijā – “LIDO Volley Fest 2018”, kurā piedalīsies amatieru un entuziastu volejbola komandas. Plānots, ka šo starptautisko sacensību kopējais dalībnieku skaits pārsniegs 100 komandu. Sacensības organizē Latvijas Volejbola federācija (LVF) un Igaunijas Volejbola federācija sadarbībā ar Entuziastu Volejbola Līgu.

Pasākums tapis kopā ar Igaunijas Volejbola federāciju, un tas pakārtots 19. augusta Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra “gadsimta spēlei” “Arēnā Rīga” starp Latvijas un Igaunijas vīriešu volejbola izlasēm,” par LIDO Volley Fest 2018 tapšanu stāsta LVF ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs.

“Tā ir sakritis, ka 19. augustā “Daugavas” stadionā jauniešiem notiks tradicionālās Vasaras spēles volejbolā, kas iepriekš ilgāku laiku bija pazīstamas kā “”TIO” Volejs” un “PŪRE Chocolate” sacensības. Tāpēc gribam piedāvāt faniem izkustēties un pašiem pasportot pirms Latvijas – Igaunijas mača. Komandām no Latvijas un Igaunijas, varbūt arī citām kaimiņvalstīm būs iespēja sacensties tajā pašā infrastruktūrā, kurā nākamajā dienā notiks jauniešu turnīrs. Pa dienu tā būtu iespēja pasportot, vakarā kopīgā pasākumā – atpūsties, bet nākamajā dienā pulcējamies un dodamies uz “Arēnu Rīga”.

Gribam ko līdzīgu “Power Cup” sacensībām Somijā. Tas ir lielisks piemērs, kā pieaugušajiem sarīkot plašu starptautisku turnīru, kurā varētu startēt visu triju Baltijas valstu, varbūt arī Somijas un vēl kādas valsts pārstāvji. Liels paldies jāsaka turnīra ģenerālsponsoram “Lido” par jaunas volejbola tradīcijas uzsākšanas atbalstīšanu! ”

Projekts iepatikās arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam “Lido”, kura  valdes priekšsēdētājs un volejbola spēles entuziasts Māris Blumbergs apliecina, ka “LIDO Volley Fest 2018” būs īsti svētki visiem volejbola profesionāļiem, entuziastiem un faniem: “Sports un uzturs ir veselīga dzīvesveida pamats. Mēs, “Lido”, vienmēr esam bijuši par to, lai tiktu attīstīts gan profesionālais, gan tautas sports, lai cilvēkiem būtu iespēja un vieta, kur sportot, satikt domubiedrus un sajust sacensību atmosfēru. Tāpēc “Lido” jau vairākus gadus atbalsta profesionālos sportistus, jauniešu sportu un šogad kļuva arī par Latvijas vīriešu volejbola izlases atbalstītājiem. Ticam, ka “LIDO Volley Fest 2018” būs vieta, kur satikties un uzspēlēt kā topošajiem profesionāļiem, tā draugiem un visiem tiem, kam sirdī mājo volejbols.

Sacensības norisināsies 16 volejbola laukumos “Daugavas” stadionā uz zālāja seguma pēc zāles volejbola noteikumiem. Savu komandu varat pieteikt kādā no 8 kategorijām: Vīriešu A, Vīriešu B, Vīriešu C, Vīriešu 50+, Sieviešu A, Sieviešu B, Sieviešu 45+ vai MIX līgā (3 vīrieši + 3 sievietes).

Savukārt svētdien, 19. augustā, norisināsies LVF organizētās jaunatnes Vasaras spēļu volejbolā finālsacensības – “Kinder Volley Fest”. Lai izcīnītu tiesības spēlēt finālsacensībās, jāpiedalās arī atlases sacensībās, kuras notiks 12. jūlijā Madonā, 19. jūlijā – Kuldīgā, 1. augustā – Stāmerienā, 3. augustā – Aizputē. Sacensības norisināsies 4 vecuma grupās meitenēm un 4 vecuma grupās – zēniem, un katras vecuma grupas 10 labākās Latvijas un 4 Igaunijas komandas spēlēs finālturnīrā Rīgā. Kopā finālsacensībās piedalīsies 112 komandas.

Piesaki savu komandu Festivālam un izbaudi šīs vasaras labāko volejbola pasākumu! Vairāk informācijas “LIDO Volley Fest 2018” mājas lapā internetā: http://volleyfest.eu/ .