Latvijas volejbolisti Eiropas līgas grupu turnīru noslēdz tikai ar uzvarām

Latvijas vīriešu izlase volejbolā Eiropas Sudraba līgā šodien, Jelgavā prestižā mačā uzvarēja Austriju, svinot panākumus visās sešās grupas spēlēs. Un pievienosies fināla četriniekā iekļuvušajai Maķedonijai, Baltkrievijai un Horvātijai. Izloze notiks jau šo ceturtdien.

Latvijas izlasei atšķirībā no Austrijas pēdējā spēlē uzvaru par katru cenu nevajadzēja. Tas ļāva Latvijas izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam eksperimentēt, laižot laukumā tos, kas iepriekš pie spēlēšanas tikuši mazāk. Spēli ar Austriju Latvijas vilkiem iesāka Saušs, Zavorotnijs, Pekmans, Āboliņš, Švans un Skrūders, bet libero pozīcijā – Ivanovs. Vienā no spēles epizodēm cieta šīs dienas jubilārs Reinis Pekmans, un viņu uz laiku bija spiests nomainīt Buivids. Pēc rezultāta pirmajā setā 19:14 mājinieku labā, kad punktu ar uzbrukuma sitienu no otrās līnijas guva Edvīns Skrūders, austrieši pietuvojās rezultātā, taču izlīdzinājumu nepanāca – 25:23 Latvijas labā. Pabojājis austriešu teorētiskās iespējas iekļūt finālčetriniekā 1. setā, otrajā setā Avo Kēls sāka jaukt kārtis (spēlētājus) vēl vairāk, laižot laukumā nosacītos rezervistus – Tomu Vanagu Romāna Sauša vietā un Andi Cimošku iepriekšējās spēles varoņa Andreja Zavorotnija vietā. Un varbūt pat labi, ka spēle neilga tikai trīs setus. Tas ļāva laukumā pabūt visiem 14 Latvijas izlases spēlētājiem un ieraudzīt arī savas vājās vietas. Pēdējā setā, rezultātam esot 12:12, laukumā tika laisti Petrovs un Buivids, taču spēli uzvarēt līdzēja Edgara Švana bloks pret Austrijas brīnumbērnu Paulu Būhegeru un otras austriešu zvaigznes – šīs sezonas Čempionu.

līgas finālčetrinieka dalībnieka Aleksandra Bergera uzbrukuma sitiens pāri laukumam – 3:2 (23, 20, -20, -23, 13). Par labāko Latvijas izlases rindās tika atzīts Edvīns Skrūders, bet austriešiem – Aleksandrs Bergers. 17 punkti šajā mačā jubilāram Pekmanam, pa 11 – Švanam un Armandam Āboliņam, bet pie punktiem netika tikai abi libero un epizodiski spēlējušais Deniss Petrovs. Austrijas izlases rindās 21 punkts Bergeram, 18 – Būhegeram un 11 – Tomasam Tretanam. “Iespējams, pēc 2. seta nedaudz atslābinājāmies. Treneris daudz variēja ar spēlētājiem, savukārt pretinieki labi uzservēja un pamazām iespēlējās,” pēc mača teica Reinis Pekmans. “Atceroties visas grupas spēles, darījām to labi – pirmo spēli pret Austriju, pret Maķedoniju. Godīgi sakot, esmu pārsteigts. Runājot par trūkumiem, joprojām mums pietrūkst blokā. Zinājām, kas jādara, zinājām, ko darīs pretinieku “diagonāle”. Savukārt servēšanai ir psiholoģiskais aspekts – traucē nervozitāte vai stresiņš. Spēles gaitā Avo uzsvēra, ka jāturpina cīnīties. Bija kļūdas, daudzas arī man. Tagad būs trīs brīvas dienas, bet svētdien sākam gatavoties finālčetriniekam.” “Mēs gribējām uzlabot savu spēli un rādīt labāko, ko spējam,” pēc mača teica austriešu līderis Bergers. “Protams, gribējām uzvarēt un iekļūt finālčetriniekā, taču pretinieki uzvaru šodien bija pelnījuši vairāk. Mums vajadzētu uzlabot serves, jo pieļāvām pārāk daudz kļūdu, salīdzinot ar netveramajām servēm, kas mums padevās. Jāstrādā arī pie mūsu aizsardzības uzlabošanas. Runājot par pretinieku komandu, nebijām pārsteigti par labo spēli. Zinājām, ka viņi labi spēlē volejbolu. Un viņi apliecināja, ka visi 14 spēlētāji ir komanda un ka viņi bija labāki šovakar.” Otrā A grupas spēlē Maķedonija ar 3:0 (17, 11, 21) apspēlēja Kosovu. Savukārt B grupā abi favorīti cīņas aizvadīja viesos, un abi iekļuva finālčetriniekā. Baltkrievija ar 3:0 (16, 12, 17) apspēlēja Ungāriju, bet Horvātija, uzvarot pirmos divus setus, varēja sākt eksperimentēt, jo vieta finālčetriniekā bija nodrošināta. Raksta tapšanas brīdī rezultāts bija 2:2 (11, 18, -27, -21). Tā izloze notiks rīt.