Latvijas volejbolisti Eiropas līgas pusfinālā tiksies ar Baltkrieviju

Ceturtdien notikusi Eiropas Sudraba līgas volejbolā finālčetrinieka pusfināla izloze. Latvija 15. jūnijā tiksies ar Baltkrieviju, Maķedonija ar Horvātiju.

Ceturtdien Luksemburgā notika šīs sezonas Eiropas Zelta un Sudraba līgas pusfinālu izloze. Tā lēma, ka Latvijas pretiniece pusfinālā Skopjē būs otras apakšgrupas uzvarētāja Baltkrievija, bet mājinieki – Maķedonijas volejbolisti – tiksies ar citu Balkānu pārstāvi Horvātiju.

Pēc pēdējās grupu turnīra uzvaras pret Austriju Latvijas “vilki” trīs dienas atpūšas un barā atkal pulcēsies svētdien, lai aizvadītu pēdējo gatavošanos pirms finālčetrinieka spēlēm.

Latvija vienīgā Eiropas līgā grupu turnīrā šosezon finišēja, nezaudējot nevienā spēlē, un ar sajūtām par šo sasniegumu dalījās Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls: “Pats galvenais, ka esam tikuši labāko četriniekā. Domāju, ka izšķirošā būs spēle pret Austriju. Kad Skopjē uzvarējām ar 3:0, jau bija skaidrs, ka finišējam pirms Austrijas.

Domāju, Austrija Jelgavā gribēja vinnēt, bet es gribēju pavērot mūsu spēlētājus pret spēcīgiem pretiniekiem. Tagad es zinu, ka visi 14 spēlētāji var spēlēt, ja vajag. Pret Austriju viņi pierādīja, ka visi ir gatavi spēlēt.

Nospēlēt labāk ir grūti. Protams, visiem spēlētājiem bija brīži, kad varēja nospēlēt vairāk vai mazāk labāk. Var teikt, ka spēlējām četras spēles, jo Kosova volejbolā tikai sper pirmos soļus un nav tas pretinieks, ar ko varētu salīdzināt. Tāpēc četrās spēlēs dažiem no 14 spēlētājiem bija mazāks spēles laiks. Tomēr kopumā ar puišu darbību esmu apmierināts.”

Spēli ar Baltkrievijas izlases līdzdalību Latvijas valstsvienības statistiķis Karls Ēriks Eizenšmidts šopavasar jau pētīja, taču viņš analizēja... Baltkrievijas pretinieci Austriju!

“Otras grupas spēles sevišķi neskatījos,” par potenciālo pretinieku pētīšanu saka Kēls. “Nedaudz paskatījos Horvātijas – Baltkrievijas maču. Šorīt zvanīju Karlam. Viņš meklēs Baltkrieviju, cik varēs.

Protams, vairāk gribējās spēlēt ar Horvātiju, taču būs baltkrievi. Šobrīd katra no četrām komandām Skopjē grib uzvarēt. Mūsu komandā motivācija ir ļoti spēcīga. Visi grib strādāt.”

Vēl tikai jāpiemin, ka Eiropas Sudraba līgas uzvarētājs bez 50 000 eiro čeka saņems biļeti dalībai nākamajā sezonā Eiropas Zelta līgā. 2. vietas ieguvēja no prēmiju fonda pasmelsies 35 tūkstošus eiro, 3. vieta – 20 000 eiro un 4. vieta – 15 000 eiro.

Izloze notikusi arī Eiropas Zelta līgā, kurā startē Latvijas pretiniece 19. augustā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Igaunija. Igauņi, kas ierindojās pirmajā vietā grupā ar labāko rezultātu visu 12 komandu vidū, Karlovivaros pusfinālā tiksies ar Portugāli, bet mājinieki čehi – ar Turciju. Zelta līgā uzvarētāji tiks noskaidroti pirmie – 13. un 14. jūnijā.

 

Finālturnīra kalendārs

15. jūnijs

18:00* Latvija – Baltkrievija

21:00 Maķedonija – Horvātija

16. jūnijs

17:00 Spēle par 3. vietu

20:00 Spēle par 1. vietu

* Latvijas laiks

 

Spēlētāji

Deniss Petrovs

1986.

Cēlājs

“Dinamo-ĻO”

Krievijas superlīga

Edvīns Skrūders

1997.

Cēlājs

“Jēkabpils lūši”

Baltijas līga

Atvars Ozoliņš

1998.

2. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

Romāns Saušs

1989.

2. temps

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

Ruslans Sorokins

1982.

2. temps

“Altay Volleyball Club”

Kazahstānas nacionālā līga

Toms Vanags

1988.

2. temps

“SK Volejbal Usti nad Labem”

Čehijas ekstralīga

Armands Āboliņš

1992.

2. temps

“Jēkabpils lūši”

Baltijas līga

Ingars Ivanovs

1987.

Libero

“Karelian Hurmos”

Somijas 1. līga

Aleksandrs Kudrjašovs

1988.

Libero

“Assoc. Jovens Fonte Bastardo”

Portugāles augstākā līga

Edvarts Buivids

1993.

Diagonāle

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

Andis Cimoška

1991.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

Toms Švans

1993.

1. temps

“Parnu VC”

Baltijas līga

Andrejs Zavorotnijs

1985.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

Reinis Pekmans

1993.

Diagonāle

“Martigues Volley Ball”

Francijas 3. līga

Edgars Šimanskis

1997.

1. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga