Latvijas volejbolisti Eiropas līgā Kosovu apspēlē arī Prištinā

Latvijas vīriešu izlase volejbolā jeb Latvijas vilki Eiropas Sudraba līgā uzvarējusi ceturto reizi pēc kārtas, Kosovas izlasi pieveicot pretinieku “midzenī” - 3:0 (21, 9, 20). Izspēlēties dabūja visi spēlei pieteiktie Latvijas volejbolisti.

Atbildes spēli Prištinā Latvijas izlase sāka savā kaujas sastāvā: Saušs, Zavorotnijs, Buivids, Kudrjašovs, Švans, Petrovs un libero Ivanovs, taču spēles gaitā laukumā tika visi 13 mačam pieteiktie volejbolisti.

Tribīņu atbalstīti, kosovieši pirmajā setā sakrāja tikpat daudz punktu, cik Daugavpilī pirmajos divos setos kopā, un lika Latvijas izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam paņemt divreiz vairāk pusminūtes pārtraukumus nekā Daugavpilī – setā maksimāli atļautos divus. Tiesa, nevienu brīdi Kosova nebija vadībā. Seta vidū Latvijas pārsvars sasniedza sešus punktus (14:8), taču mājinieki parūpējās par saspringtāku seta galotni – 25:21 Latvijas labā.

Tikuši galā ar kosoviešu pirmo spiedienu, Latvijas vilki pārliecinoši pārņēma spēles kontroli savās ķepās un, sākot ar 19:8 2. setā, Kēls sāka maiņas, mača beigās no pamatsastāva laukumā atstājot vien Buividu un Zavorotniju. Gaidātā uzvara trijos setos tika sasniegta – 3:0 (21, 9, 20), taču saņemts arī atgādinājums, ka pretinieku laukumā dienvidnieki (arī Maķedonija nākamajā mačā) spēlē krietni labāk nekā izbraukumā.

Latvijai spēlēja un punktus guva: Buivids 14, Švans 10, Saušs 8, Zavorotnijs un Ozoliņš pa 6, Sorokins un Kudrjašovs pa 5, Vanags un Petrovs pa 2, Skrūders 1, Cimoška, Ivanovs (l), Āboliņš (l). Mājinieku uzbrukuma līderis Ismajli šoreiz sakrāja 6 punktus – tikpat cik Bajraktari, Husajs un Lajdži.

“1. un 3. setā Kosova spēlēja diezgan labi,” pēc mača vietējai televīzijai atzina Avo Kēls. “No saviem spēlētājiem gribētu agresīvāku spēli, vairāk runāšanas laukumā. Tāpēc īsti laimīgs neesmu.” Vaicāts par finālturnīru, Kēls pamatoti atbildēja, ka “par 100 procentiem tur vēl neesam. Vēl mums ir divas svarīgas spēles – ar Maķedoniju izbraukumā un pēc nedēļas savā laukumā ar Austriju, kas arī būs izšķirošā spēle.”

“1. sets bija diezgan līdzīgs. Nevarējām būt apmierināti ar savām servēm,” piebilda Romāns Saušs. “Mūsu spēlē bija problēmas, ko atrisinājām 2. setā. Uzvaru veltu visiem atbalstītājiem Latvijā. Viņi to ir pelnījuši. Šobrīd nedomājam par finālčetrinieku. Iesim soli pa solim, bet jā – gribam būt labāko četru komandu skaitā Sudraba līgā.”

Iepriekšējās kārtas vēlajā spēlē uzvaru viesos pār finālčetrinieka saimniekiem maķedoniešiem izcīnīja austrieši – 3:1 (18, -22, 20, 31). Šovakar abas komandas vēlreiz tiekas Amštetenā, bet Latvijas vilkiem nākamā spēle jau 3. jūnijā Skopjē ar Maķedoniju.