Latvijas vilki Eiropas līgā “nokož” arī Kosovu

Latvijas vīriešu izlase volejbolā Eiropas Sudraba līgā svinējusi trešo panākumu pēc kārtas, Daugavpilī viegli apspēlējot Kosovu. Rezultatīvākais mājiniekiem bija daugavpilietis Andis Cimoška, bet debiju izlases rindās piedzīvoja Edgars Šimanskis un Armands Āboliņš libero pozīcijā.

Pirms spēles Avo Kēls komandai spēlē pret Kosovu bija izvirzīji s divus mērķus – iespēlēt tos, kas pirmajās divās spēlēs tikuši laukumā mazāk un uzvarēt trijos setos.

Ar pirmo uzdevumu lielā mērā tika galā jau pamatsešinieks, kurā tikai Toms Švans centrālā bloķētāja pozīcijā iepriekšējos mačos spēlēja lielu lomu. Spēli Latvijai saka Edvīns Skrūders, Toms Vanags, Andis Cimoška, Reinis Pekmans, Ruslans Sorokins, Toms Švans un libero Armands Āboliņš, debiju izlasē piedzīvojot Āboliņam.

Ar otro uzdevumu 1. seta sākumā īsti labi neveicās un kosovieši pat izvirzījās vadībā ar 5:4 un 6:5. Pēc tam svaru kausi lēnām nosvērās Latvijas vilku labā – 8:6 un 14:10, bet seta uzvarētāju lielā mērā noteica komandas kapteiņa Ruslana Sorokina serves – astoņas  pēc kārtas, trīs no tām pretiniekiem netveramas un, rezultātam esot 24:12, A.Kēls Cimoškas vietā laukumā sūtīja Edgaru Šimanski, ļaujot izlasē debitēt arī viņam.

2. sets mājiniekiem padevās vieglāk. Tas sākās ar diviem rezultatīviem Cimoškas uzbrukumiem, un pēc 6:5 Latvijas “ātrvilciens” aizbrauca Kosovas drezīnai nesasniedzamā ātrumā – 25:8. Arī šī seta otrajā pusē notika maiņas un Vanaga vietā laukumā devās Atvars Ozoliņš, bet Švana vietā – Šimanskis.

Par spīti tam, ka arī trešais sets sākās ar Latvijas pārsvaru – 2:0 un 4:1, nekur tālu aizmukt neizdevās. Vēl vairāk – pēc Alfreda Planas uzbrukuma jau 9:8 Kosovas labā un Avo Kēls spiests ķerties pie audzināšanas pasākumiem, pieprasot pusminūtes pārtraukumu.

Tūlīt gan seko Vanaga bloks un Skrūdera eiss pirmajā zonā – 11:9, kā arī Kosovas valstsvienības galvenā trenera Bahri Ginovci pieprasītais pusminūtes pārtraukums. Nelīdzēja. Skrūdera (arī uz serves līnijas) un Cimoškas šovs beidzās, kad rezultāts jau bija 18:9. Atkal seta beigās laukumā tika Šimanskis, kurš pirmoreiz Latvijas izlases formā arī uzbruka, taču punktu mačam pielika kosovieši ar servi zem tīkla – 3:0 (12, 8, 14).

Rezultatīvākais vilku rindās ar 13 punktiem bija daugavpilietis Cimoška, 12 punkti Vanagam, 11 – Pekmanam, 8 – Sorokinam, pa 5 – Skrūderam un Ozoliņam, 4 – Švanam. Viesiem 10 no 19 komandas gūtajiem punktiem sakrāja 5. numurs – Ismajli Čeldžims, kurš kopā ar Edvīnu Skrūderu tika atzīts par mača labākajiem spēlētājiem.

“Jūtos labi,” pēc spēles teica Ozoliņš, kurš uz īsu brīdi laukumā Latvijas izlases rindās devās jau mačā pret Austriju. “Protams, vēl daudz jāstrādā. Zālē bija fantastiska atmosfēra. Šodien biju uztraucies, bet kļūdas nemaz tik daudz nebija, tā kā esmu apmierināts.”

Atvars noliedza, ka tika gaidīta tik viegla uzvara: “Mēs gatavojāmies sīvai spēlei. Mums bija pārliecība, bijām pareizi noskaņojušies un centāmies neatslābt ne brīdi. Domāju, ka šī spēle man paliks atmiņā uz visu mūžu, un uz nākamo maču došos ar ļoti labām emocijām.”

“Spēle bija grūta. To varēja paredzēt jau pēc iepriekšējiem rezultātiem. Latvija spēlēja ļoti labi un mums tā bija lieliska pieredze, jo mēs neesam spēlējuši daudzos Eiropas čempionātu un Eiropas kausu mačos,” spēli komentēja viesu cēlājs Dritons Bitudži, kurš laukumā dabūja krietni paskraidīt pēc neprecīzās servju uzņemšanas. “Esam nesen izveidota komanda. Spēlējam tikai otro gadu kā valsts izlase. Bijām pētījuši Latvijas izlases spēles video, gribējām izcīnīt uzvaru, bet pretinieki bija spēcīgāki. Nākotnē ceram sasniegt labākus rezultātus.”

Tagad Latvijas vilkus gaida izbraukums, kurā 30. maijā Prištinā jātiekas ar Kosovu un 3. jūnijā Skopjē – ar Maķedoniju.

 

Eiropas Sudraba līga

Kalendārs

19.05.2018. Austrija – Latvija  Klāgenfurte 1:3 (-21, 21, -17, -22)

23.05.2018. Latvija – Maķedonija      Daugavpils  3:0 (17, 16, 19)

26.05.2018. Latvija – Kosova Daugavpils    3:0 (12, 8, 14)

30.05.2018. Kosova – Latvija   Priština      

03.06.2018. Maķedonija – Latvija      Skopje       

06.06.2018. Latvija – Austrija  Jelgava       

15.–16.06.2018     Final 4        Vieta vēl nav zināma

 

Spēlētāji

Deniss Petrovs

1986.

Cēlājs

“Dinamo-ĻO”

Krievijas superlīga

Edvīns Skrūders

1997.

Cēlājs

“Jēkabpils lūši”

Baltijas līga

Armands Āboliņš

1992.

2. temps

“Jēkabpils lūši”

Baltijas līga

Aleksandrs Kudrjašovs

1988.

2. temps

“Assoc. Jovens Fonte Bastardo”

Portugāles augstākā līga

Atvars Ozoliņš

1998.

2. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

Romāns Saušs

1989.

2. temps

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

Ruslans Sorokins

1982.

2. temps

“Altay Volleyball Club”

Kazahstānas nacionālā līga

Toms Vanags

1988.

2. temps

“SK Volejbal Usti nad Labem”

Čehijas ekstralīga

Edvarts Buivids

1993.

Diagonāle

“SWD Powervolleys Dueren”

Vācijas bundeslīga

Andis Cimoška

1991.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

Toms Švans

1993.

1. temps

“Parnu VC”

Baltijas līga

Edgars Šimanskis

1997.

1. temps

“OC Limbaži/MSĢ”

Baltijas līga

Ingars Ivanovs

1987.

Libero

“Karelian Hurmos”

Somijas 1. līga

Reinis Pekmans

1993.

Diagonāle

“Martigues Volley Ball”

Francijas 3. līga

Andrejs Zavorotnijs*

1985.

1. temps

“RTU/Robežsardze”

Baltijas līga

* Spēlē ar Kosovu nepiedalījās