Latvijas vilki saplosa Austrijas ērgļus

Atgriešanos Eiropas līgā šodien Latvijas vīriešu izlase uzsākusi ar uzvaru Klāgenfurtē pār mājiniekiem austriešiem, uzvarot ar 3:1 (21, -21, 17, 22).

Pasaules pludmales volejbola Mekā debiju pie Latvijas volejbola izlases stūres šodien piedzīvoja Igaunijas volejbola speciālists Avo Kēls un Guntis Atars, bet laukumā Latvijas vilki pēc 11 gadu pārtrukuma Eiropas līgā atgriezās ar Buividu, Saušu, Švanu, Petrovu, Kudrjašovu, Zavorotniju un libero Ivanovu pamatsastāvā. Pirms spēles, kā solījis, himnu dziedāja arī Kēls, un tikai blakusdziedošais Atars varēs pastāstīt vai nepastāstīt, par cik procentiem sakrita abu varianti.

Eiropas Sudraba līgas sestdiena Sportpark Klagenfurt hallē Klāgenfurtē sākās ar līdzīgu cīņu. Tomēr drīz vien Latvijas vienība par spīti vairākām kļūdām servēs izvirzījās vadībā ar 9:7 un 12:8. Pie tīkla labi spēlēja Andrejs Zavorotnijs, bet partnerus ar izcilām piespēlēm, nekautrējoties gūt punktus arī pašam, apgādāja Deniss Petrovs. Pēc Būhegera eisa pārtraukums bija jāpieprasa arī Kēlam, un pirmo setu Latvijas vilkiem pēc atgriešanās līgā ar uzbrukuma sitienu palīdzēja vinnēt Toms Švans – 25:21. Edvarts Buivids bija pamanījies setā sakrāt 5 punktus, bet Deniss Petrovs – četrus!

2. seta sākumā scenārijs bija līdzīgs, taču pēc 8:8 vadībā pēc iespaidīgiem uzbrukuma sitieniem izvirzījās austrieši – 11:8, kas pirmajam pie pusminūtes pārtraukuma lika ķerties Kēlam. Līdzēja. Kudrjašovs atrada spraugu austriešu mūrī, ieservēja eisu un palīdzēja izlīdzināt rezultātu – 11:11.

Otrā “ražošanas apspriede” Kēlam bija jāsarīko, kad Kudrjašova māņu sitienu efektīgi ar vienu roku nobloķēja Būhegers, - 17:19. Laukumā uz īsu brīdi pabija arī Edvīns Skrūders, taču setu ar 25:21 uzvarēja austrieši. Jātatzīmē, ka ar iziešanu laukumā izlasē debitēja Atvars Ozoliņš, bet garākas minūtes laukumā vēl jānopelna.

3. sets sākās ar 3:0 “vilku” labā, un atkal izrāvienu ar servēm sekmēja Kudrjašovs. Ar netveramu servi 10:6 panāca Buivids, vēl dažus punktiņus ar neprecīziem uzbrukuma sitieniem uzdāvināja austrieši. Pusminūtes pārtraukums Austrijai nelīdzēja, un pēc 13:6 “ērgļus” (austriešu ģerbonī attēlots šis dizčiltīgais putns) diriģēt laukumā devās “Credit24” meistarlīgā sezonu aizvadījušais Aleksandrs Tušs. Pēc Švana bloka (15:7) austrieši malā apspriesties devās vēlreiz. Astoņu punktu pārsvaru austrieši sadeldēja dubultā (12:16), liekot pārtraukumu pieprasīt arī Kēlam. Efektīgu setbumbu sagādāja Deniss Petrovs, iesitot bez uzbrukuma pāri raidīto bumbu (24:15), bet, sitot autā, uzvaru Latvijai setā sagādāja Bergers – 25:17.

4. sets par spīti pirmajam zaudētajam punktam noritēja ar nelielu Latvijas vilku pārsvaru, taču, austriešiem gūstot četrus punktus pēc kārtas, Būhegers rezultātu izlīdzināja – 19:19. Tad divus pēc kārtas punktus uzbrukumā guva laukumā uzgājušais Toms Vanags, Zavorotnijs panāca mačbumbu, bet austrieši paši kļūdījās – 25:22 un visā spēlē rezultāts 3:1 (21, -21, 17, 22).

Rezultatīvākais Latvijas rindās ar 19 gūtajiem punktiem bija Buivids, pa 9 punktiem Švanam un Petrovam, pa 8 – Saušam un Zavorotnijam, 7 – Kudrjašovam, 2 – Vanagam. Pretinieku rindās “spīdēja” Būhegers ar 22 punktiem un Bergers ar 13, bet Trethannam 11 punkti.

“Tikai blokā nedaudz labāki bija pretinieki (11 pret 7 punktiem), par laimi tas vairāk bija otrā seta otrajā pusē,” par likumsakarīgu šo uzvaru uzskata Kēls. “Servēs bija daudz kļūdu, sevišķi 1. setā. Strādājām servju uzlabošanai, bet ar to bija par maz. Spēlētājiem pagaidām nav pārliecības servējot, bet tā nav viņu vaina. Ja ierobežotā laikā jāizdara izvēle, tad izvēlamies to, kur varam izdarīt vairāk.”

“Bijām nedaudz labāki komandas spēlē, bet viņiem spēle lielā mērā balstījās uz abiem līderiem” pēc spēles teica fantastisku spēli aizvadījušais Latvijas izlases cēlājs Deniss Petrovs. “Pirmajā un otrajā setā taustīju ceturto zonu, kā arī sākumā daudz izmantoju piespēles pirmajiem tempiem, pēc tam Avo ieteica, lai vairāk izmantoju Eidi (Edvartu Buividu)  no pirmās līnijas. Ar to atspiedām pretiniekus no tīkla. Treneris spēles laikā palīdzēja sakārtot arī bloka sistēmu, norādot, kur jāpārvietojas. Servē bija daudz kļūdu gan mums, gan pretiniekiem. Servi vajag stabilāku. Abi pretinieku līderi uzņēmās iniciatīvu, daudz uzbruka, bet bija arī kļūdas un nesaprašanās. Viņiem arī atbildes spēlē būs šie paši līderi, bet mums galvenais ir atcerēties to, kas šodien bija labs, un paņemt to līdzi uz nākamajām spēlēm.”

Nākamā spēle Eiropas Sudraba līgā Latvijas vilkiem 23. maijā Daugavpilī ar Maķedoniju.

Austrija: Volfārtšteters (kapteinis), Tallers, 15. 12. 18. libero Kroiss. A. Bergers, Kroiss, Krontālers, Trethanns, Menners, Koraimanns, Tušs, Krīners, Ringzeiss, Grabmillers, Šteiners, Jurkovics, Būhegers, Šmīdbauers.

Latvija: Petrovs, Švans, Zavorotnijs, Saušs, Kudrjašovs, Buivids, libero Ivanovs. Cimoška, A. Āboliņš, Ozoliņš, Šimanskis, Skrūders, Sorokins, Vanags.