Latvijas vilki sāk medības

Latvijas vīriešu volejbola izlasepēc divu nedēļu treniņnometnes ir gatava uzvarām. Jau šo piektdien 18. maijā Latvijas valstsvienība dodas uz Austriju, kur sestdien Klāgenfurtē aizvadīs pirmo šīs sezonas Eiropas Sudraba līgas spēli pret mājiniekiem – Austrijas volejbolistiem. Volejbolistu fanu kreklus rotā vilki, un cīņā viņus vedīs barvedis – komandas kapteinis Ruslans Sorokins.

Šodien Rīgas 2. ģimnāzijā skolēnu pārpildītā zālē sevi atrādīja un par padarīto atskaitījās Latvijas izlase volejbolā, tai skaitā vairāki šīs skolas absolventi. Tikai šodien, pēc sezonas Francijas klubā, izlasei pievienojās diagonālais spēlētājs Reinis Pekmans. Tāpēc viņš pirmajā izbraukumā līdzi komandai nedosies.

“Domāju, tiksim galā, un tiksim galā labi,” uz jautājumu par tikai vienu diagonālo spēlētāju Austrijas brauciena modelī Edvartu Buividu atbildēja vienības galvenais treneris Avo Kēls. “Šodien komandai pievienojās Reinis, un mums būs vēl divas dienas Rīgā, lai apskatītos, kā viņam veiksies. Ceru uz viņa palīdzību nākamajās spēlēs. Turklāt mums komandā ir pāris otrā tempa spēlētāji, kas vajadzības gadījumā Edvartu var aizstāt.

Komanda sāka gatavoties turnīram 2. maijā, kad darbam izvēlējāmies 16 labākos spēlētājus. Komanda strādā labi un ar augstu motivāciju. 19. maijā būs pirmā Eiropas līgas spēle pret Austrijas valstvienību, pēc tam spēlēsim ar Maķedoniju un Kosovu – ar katru pa divām reizēm. No šiem rezultātiem ir atkarīgs, vai iekļūsim finālčetriniekā. Pēc tam būs neliela atpūta, un 12. jūlijā sāksim gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Mūsu kopīgā vēlme ar spēlētājiem un federāciju ir arī nākamgad startēt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā. Tāpēc jau tagad aicinu uz “Arēnu Rīga” 19. augustā, kad tur notiks Eiropas meistarsacīkšu atlases turnīra spēle ar Igauniju, ko mēs esam iesaukuši par “gadsimta cīņu”.

Vienība lēma, ka komandas kapteinis šajā sasaukumā būs Kazahstānā sezonu aizvadījušais Ruslans Sorokins. “Sagatavošanas posms praktiski ir noslēdzies,” uz paveikto atskatās kapteinis. “Ir jauns treneris – ļoti pieredzējis un moderni domājošs. Manuprāt, treniņi ir interesantāki un lietderīgāki nekā iepriekš. Komandā ir labs mikroklimats, un visi strādā ar pilnu atdevi. Vīriem motivācijas un gribasspēka netrūkst. ”

Debija lielākās sacensībās izlases rindās šī būs Armandam Āboliņam, Atvaram Ozoliņam, un Edgaram Šimanskim, kā arī Avo Kēla palīgam izlasē Guntim Ataram, kurš lielākoties pieskatīja izlases spēlētājus treniņnometnes pirmajā nedēļā, kamēr Igaunijas čempionāta bronzu Pērnavas kluba rindās kaklā uzkāra Kēls un izlases spēlētājs Toms Švans. “Brīnišķīgi,” par darbu izlasē saka Atars. “Ir, protams, arī veselīga savstarpējā konkurence, kas valda par cīņu, lai tiktu sastāvā. Mums, treneriem, atliek vien izvēlēties labākos.”

Izlases vadība un Latvijas Volejbola federācija īpaši pateicās atbalstītājiem: pārtikas veikalu zīmols “top”, LIDO, Pafbet.lv, Credit24.lv, Sportland, Latgranula, Amserv Motors SIA, Latvijas Televīzija, Radio SWH, Delfi.lv, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrijai.

Līdzjutējiem “Sportland” ir izveidojis īpaša dizaina kreklus ar vilku attēliem, un vilku pirmās medības notiks sestdien, 19. maijā. Bez jau nosauktajiem treneriem un spēlētājiem Latvijas vilku taku mīs arī fiziskās sagatavotības treneris Tarmo Tīts, fizioterapeits Toms Zvonkovs, ārste Līga Cīrule, statistiķis Aivis Kokins un menedžeris Arturs Vitkovskis.

A-ūūū!

 

Eiropas līga

Kalendārs

19.05.2018. Austrija – Latvija  Klāgenfurte

23.05.2018. Latvija – Maķedonija      Daugavpils

26.05.2018. Latvija – Kosova Daugavpils

30.05.2018. Kosova – Latvija   Priština

03.06.2018. Maķedonija – Latvija      Skopje

06.06.2018. Latvija – Austrija  Jelgava

15.–16.06.2018     Final 4        Vieta vēl nav zināma

 

Spēlētāji

Deniss Petrovs      1986. Cēlājs Dinamo-ĻO Krievijas superlīga

Edvīns Skrūders    1997. Cēlājs Jēkabpils lūši        Baltijas līga

Armands Āboliņš  1992. 2. temps      Jēkabpils lūši        Baltijas līga

Aleksandrs Kudrjašovs   1988. 2. temps      Assoc. Jovens Fonte Bastardo   Portugāles augstākā līga

Atvars Ozoliņš      1998. 2. temps      OC Limbaži/MSĢ Baltijas līga

Romāns Saušs       1989. 2. temps      SWD Powervolleys Dueren       Vācijas bundeslīga

Ruslans Sorokins  1982. 2. temps      Altay Volleyball Club      Kazahstānas nacionālā līga

Toms Vanags        1988. 2. temps      SK Volejbal Usti nad Labem     Čehijas ekstralīga

Edvarts Buivids    1993. Diagonāle   SWD Powervolleys Dueren       Vācijas bundeslīga

Andis Cimoška     1991. 1. temps      RTU/Robežsardze Baltijas līga

Edgars Šimanskis  1997. 1. temps      OC Limbaži/MSĢ Baltijas līga

Toms Švans 1993. 1. temps      Parnu VC    Baltijas līga

Andrejs Zavorotnijs        1985. 1. temps      RTU/Robežsardze Baltijas līga

Ingars Ivanovs      1987. Libero         Karelian Hurmos  Somijas 1. līga