Vīriešu volejbola izlase no preses konferences dodas uz pirmo treniņu

Ar preses konferenci tirdzniecības parkā “Alfa” veikala “Sportland” telpās un pirmo treniņu Mežaparkā šodien Latvijas vīriešu volejbola izlase uzsākusi gatavošanos Eiropas Sudraba līgas sacensībām. Preses konferences laikā parakstīta vienošanās par Latvijas izlašu ietērpšanu “Mizuno” firmas spēļu kreklos.

Šodien veikala “Sportland” telpās tirdzniecības parka “Alfa” otrajā stāvā pirmo Latvijas vīriešu izlases kopāsanākšanu šajā pavasarī komanda atzīmēja ar preses konferenci. Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs izteica cerību ka “galvenais treneris Avo Kēls dos stimulu un impulsu, lai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēle 19. augustā Rīgā ar Igaunijas valstsvienību izvērstos par Notikumu. Visi labākie šobrīd pieejamie spēlētāji ir izlasē.”

Zaiženijs pateicās atbalstītājiem – pārtikas veikalu zīmolam “top!”, “Lido” ēdināšanas uzņēmumam un uzņēmumam “Sportland”, kura telpās ne velti norisinājās šī preses konference. Klātesot LVF viceprezidentam Aināram Mežulim un “Sportland” valdes loceklim Sandijam Pinkulim, tika noslēgts triju gadu sadarbības līgums par izlašu volejbolistu ietērpšanu firmas “Mizuno” spēļu formās.

“Skatāmies uz volejbolu kā uz kopumu,” gandarīts par darījumu bija Sandijs Pinkulis. “Šobrīd, mūsuprāt, Latvijas volejbols piedzīvo izaugsmi. Mēs ar “Mizuno” zīmola palīdzību centīsimies tam palīdzēt un ceram uz līdzvērtīgu cīņu 19. augustā ar Igauniju.”

Īsumā par izlases plāniem informēja Igaunijas speciālists Avo Kēls, kurš uzsvēra, ka “man tas ir liels izaicinājums – būt Latvijas izlases galvenajam trenerim. Un man ir tikai viens mērķis – iekļūšana Eiropas čempionāta finālturnīrā. Sāksim ar Eiropas Sudraba līgas sacensībām, kas ilgs pusmēnesi. Uzskatīšu to par treniņiem un labāku sagatavošanos Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram, lai labāk iepazītu izlases spēlētājus. Protams, ir spēlētāji, kurus pazīstu vairāk no spēlēšanas klubā, kuru pats esmu trenējis, - Toms Švans, Edvarts Buivids, Aleksandrs Kudrjašovs, Deniss Petrovs, kurš komandai pievienosies vēlāk. Taču ir arī “jaunā gvarde”, piemēram, Edgars Šimanskis un Atvars Ozoliņš, ar kuriem strādāšu pirmoreiz. Šovakar sākam darbu, kaut gan vēl ne visi spēlētāji ir izlases rīcībā.”

Preses konferencē piedalījās deviņi spēlētāji: libero Ingars Ivanovs, diagonālais uzbrucējs Edvarts Buivids, pirmā tempa spēlētājs Andis Cimoška, cēlājs Edvīns Skrūders un otrā tempa uzbrucēji Armands Āboliņš, Atvars Ozoliņš, Ruslans Sorokins, Romāns Saušs un Toms Vanags. Pēc pasākuma “Alfā” sportisti devās uz pirmo treniņu Mežaparkā, kur viņiem pievienojās pirmā tempa uzbrucējs Andrejs Zavorotnijs.

Toms Vanags pēdējos gados kļuvis par stabilu izlases pamatvērtību un pagājušo sezonu aizvadīja Čehijā. “Pēc sezonas nedēļas divas atpūtos, bet pēc tam lēnām atsāku treniņus gan fiziskās kondīcijas uzlabošanai, gan nedaudz patrenējos arī ar bumbu. Šonedēļ pastrādāsim fiziskās sagatavotības treniņos, un domāju, ka viss būs labi,” Vanags ir gatavs izlases darbam.

Vaicāts, kā viņš raugās uz lielajām izmaiņām izlasē, Toms atbild, ka “visas pārmaiņas esot uz labu. Sīkāk komentēt varēšu tikai pēc kāda laiciņa, taču domāju, ka visi būs apmierināti. Tāpat viss vienmēr ir atkarīgs no spēlētājiem – gan no tā, kā viņi spēlē, gan tā, kā pieņem trenera redzējumu. Pats Kēla vadītajā komandā spēlējis neesmu, taču ļoti daudz spēļu esmu aizvadījis pret viņa trenētajām komandām. Parasti man pret Pērnavas klubu ir veicies labi, taču vairāk par to jāprasa pašam trenerim.”

Pirmā spēle Eiropas Sudraba līgā izlasei paredzēta 19. maijā Austrijā, un vairāk par tām, kā arī izlases sagatavošanās posmu varēs uzzināt preses konferencē dažas dienas pirms spēles Klāgenfurtē.

Eiropas līgas spēļu kalendārs

19.05.

Austrija

Latvija

Klāgenfurte

23.05.

Latvija

Maķedonija

Daugavpils

26.05.

Latvija

Kosova

Daugavpils

30.05.

Kosova

Latvija

Priština

03.06.

Maķedonija

Latvija

Skopje

06.06.

Latvija

Austrija

Jelgava