PAR LATVIJAS ČEMPIONĒM VOLEJBOLĀ KĻŪST SK „BABĪTE” VOLEJBOLISTES

Arī otrajā Latvijas čempionāta finālspēlē SK „Babīte” pārspēja VK „Jelgava”, šoreiz uzvarot izbraukumā – 3:0 (20, 21, 17) un divu spēļu sērijā uzvarot ar 2-0.

Latvijas čempionāta fināla pirmajā spēlē SK „Babīte” savā laukumā bija uzvarējis četros setos. Tāpēc, lai tiktu pie tā sauktā zelta seta, jelgavniecēm derēja tikai uzvara.

1. un 2. setā gan pārsvarā vadībā bija viešņas, kuras arī uzvarēja ar 25:20 un 25:21. 3. seta sākumā VK “Jelgava” volejbolistes ar teicamām Lindas Liniņas servēm izvirzījās vadībā ar 6:3, taču viešņas veica 10:2 izrāvienu un droši novadīja spēli līdz uzvarai setā, spēlē un čempionātā – 3:0 (20, 21, 17), pirmoreiz ceļot virs galvas uzvarētāju kausu.

Babītietēm pa 12 punktiem guva Sandra Breikša un Līva Brīvule, 11 punktus – Ance Olte un 10 – komandas kapteine Ieva Tetere. Jelgavas kluba rindās 11 punkti Lindai Liniņai un 10 – Līvai Solai.

“Divas uzvaras Latvijas kausā ir snieguši līdzvērtīgu gandarījumu, tomēr uzvara Latvijas čempionātā laikam ir vērtīgāka,” par sajūtām pēc mača teica Babītes kluba treneris Artūrs Tinte. „Pirms gadiem trim teicu meitenēm, ka gribu Latvijas čempionu kausu. Jau pirms trim gadiem bijām tam tuvu, kad pusfinālā piektajā spēlē Jelgavas komanda bija tikai par diviem punktiem labāka un uzvarēja arī finālā. Zīmīgi, ka šogad finālā uzvarējām tieši Jelgavu. Liels paldies Jānim Leitim, jo tieši viņš mani kā fizioterapeitu ievilka sieviešu volejbolā, savulaik uzaicinādams mani uz Jelgavas klubu. Pie reizes paldies arī mūsu trim lielajiem atbalstītājiem – Babītes pašvaldībai, sporta ekipējuma firmai “Joma” un “EK Sistēmām”!

Uzvara nenāca viegli, jo mums bija sīvas cīņas jau pusfinālā. Šodien bija motivācija un koncentrācija. Izdevās aizmirst savas kļūdas vai pretinieču sekmīgus uzbrukumus un cīnīties tālāk. Bieži lielākās nepatikšanas sākas, kad paliec pagātnē – kādā zaudētā punktā. Spēle bija līdzīga, bet trešajā setā viņas salūza. Mēs bijām labāka kā komanda.”

“Šogad mums sudraba medaļas ir panākums. Daudz netrūka, ka nebūtu pat finālā,” arī Jelgavas kluba treneris Jānis Leitis finālsērijas iznākumā saskatīja pozitīvas iezīmes. “Gribējās, protams, sīvāku finālsēriju. Šodien neuzservējām. Pārāk liels bija satraukums, bet pretinieces bija labi koncentrējušās spēlei un labi nospēlēja. Viņas šodien bija pārākas visos spēles elementos.”.

Vairāk par Latvijas čempionāta norisi lasiet šeit:

https://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/sievietes/BaltijasLiga

Foto: SK Babīte facebook konts