LATVIJAS ČEMPIONĀTA BRONZU IZCĪNA VK „miLATss”

Arī otrajā Latvijas čempionāta finālspēlē par 3. vietu VK „miLATss” apspēlēja RSU/MVS volejbolistes, šoreiz izbraukumā ar 3:2 (-20, 23, -22, 26, 9), un izcīnīja bronzas medaļas.

Latvijas čempionāta bronzas fināla otrajā spēlē RSU sporta zālē Rīgā pirmajos trīs setos solīti priekšā pretiniecēm bija mājinieces, kuras vinnēja pirmo un trešo setu. Tomēr Daugavpils VK „miLATss”, kas savā laukumā bija uzvarējis trijos setos, bija saglabājis vairāk spēka pēdējiem diviem setiem, svinot uzvaru piecos setos spēlē un visā sērijā. Uzvarētājām ar 16 gūtajiem punktiem rezultatīvākā bija Elza Smilškalne, 13 punkti Kristīnei Teivānei, bet pa 12 punktiem guva Ieva Aļehina un Terēze Hrapāne. RSU/MVS komandas labā rezultatīvākā ar 20 gūtajiem punktiem bija Anna Embrekte, 17 punkti Alisei Pastarei un 13 – Montai Strazdiņai.

“Man liekas, ka mūsu galvenais spēks ir pirmā tempa spēlētājas – Terēze Hrapāne un Aleksandra Kovaļenko,” uzvaras recepti skaidroja Daugavpils kluba trenere un prezidente Žanna Zaņegina. “Tāpēc, ja ir laba servju uzņemšana, vieglāk spēlēt uzbrukumā ir arī Elzai Smilškalnei un pārējām meitenēm. Kopumā meitenes ir ļoti jaunas. Ja saglabāsies sastāvs, būs pamats, kam likt klāt jaunās spēlētājas. Ja ne, viss sāksies atkal no jauna.”

Latvijas čempionātā daugavpilietes uzvarēja abās izbraukuma spēlēs, kamēr savā laukumā – tikai vienreiz. “Pat nezinu, kāpēc tā. Mājās mums pat ir atbalstītāji, un janvārī savā laukumā uzvarējām gan Alītas, gan Kauņas komandu, kas Baltijas līgā šosezon izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu. Varu to skaidrot ar jauno spēlētāju vecumu un nestabilitāti. Piemēram, viņas var lieliski iesākt spēli un pēc tam gaidīt, kad pretinieces pašas atdos spēli. Tomēr, ja sievietes ieskrienas, viņas apturēt nav iespējams,” pasmaida Zaņegina.

Izšķirošajā spēlē divreiz nācās atspēlēties. “Ļoti gribējām uzvarēt,” iemeslu atklāj trenere. “Ļoti labi nospēlēja cēlāja Inese Raciņa. Uzskatu, ka viņa varētu pretendēt arī uz vietu sastāvā Ingunas Minusas trenētajā Latvijas izlasē. Junioros pie treneriem Pāvela Selivanova un Andreja Odinokova izlasē viņa jau ir spēlējusi.”

Jau rīt izšķirošā finālspēle sērijā par 1. vietu, kurā Jelgavas sporta hallē VK „Jelgava” mēģinās revanšēties par zaudējumu pirmajā spēlē viesos SK „Babīte” volejbolistēm.

Vairāk par Latvijas čempionāta norisi lasiet šeit:

https://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/sievietes/BaltijasLiga