PIRMO SPĒLI CĪŅĀ PAR LATVIJAS ČEMPIOŅU TITULU UZVAR SK „BABĪTE”

Pirmajā Baltijas Volejbola Līgas 3.posma - Latvijas čempionāta finālspēlē SK „Babīte” savā laukumā ar 3:1 (16, -21, 27, 13) pieveica VK „Jelgava”.

Latvijas čempionāta finālā pirmo no divām finālcīņām savā labā pabeidza SK „Babīte”, kas savā laukumā ar 3:1 (16, -21, 27, 13) pārspēja VK „Jelgava”. Rezultatīvākā mājiniecēm ar 18 gūtajiem punktiem bija Ieva Tetere, 13 punktus guva Ance Olte un 12 – Sandra Breikša. Jelgavniecēm savukārt 16 punkti Līvas Solas kontā, 14 – Lindai Liniņai un pa 12 punktiem Kristīnei Dzierkalei un Simonai Rozītei.

„Spēle bija diezgan līdzīga,” pēc mača teica Babītes kluba treneris Artūrs Tinte. „1. setu nospēlējām labi, otrajā „aizpeldējām”. Arī 3. setā nedaudz zuda koncentrācija, un bija spraiga galotne. To izdevās uzvarēt, un radās pārliecība, ka varam, un tam sieviešu volejbolā ir liela nozīme. Neļāvām pretiniecēm ieskrieties pēc uzvarēta otrā seta. Ja 3. sets būtu beidzies savādāk, visticamāk, jau mums klātos grūti. Labi spēlē iesaistījās mūsu otrā cēlāja, nesabojājot spēles zīmējumu.”

Vaicāts, kas ir svarīgākais līdz atbildes spēlei Jelgavā, Tinte atbild, ka svarīgi ir saglabāt koncentrēšanos un pirms spēles nedomāt, ka esam ar vienu uzvaru priekšā. Jāatceras, ka spēle sākas ar 0:0 un beidzas tikai ar finālsvilpi. Pirms atbildes spēles nedrīkst atslābt. Pretinieces ir labi zināmas, zinām, kā spēlēt pret katru no viņām, un svarīgi ir ievērot spēles uzdevumus. Pirms atbildes spēles Latvijas čempionāta finālā mums vēl svētdien jāspēlē arī Nacionālās līgas mazajā finālā par 3. vietu.”

Atbildes spēle notiks 12. aprīlī Jelgavā, bet izšķirošā cīņa par bronzu – dienu iepriekš RSU sporta zālē Rīgā.

Ja divu spēļu kopsummā katra no komandām gan lielajā, gan mazajā finālā būs uzvarējusi pa vienai spēlei, lai  noskaidrotu  godalgoto  vietu  ieguvējas, tiks spēlēts tā sauktais “Zelta sets” līdz 25 punktiem ar vienas komandas divu punktu pārsvaru.

Vairāk par Latvijas čempionāta norisi lasiet šeit:

https://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/sievietes/BaltijasLiga

Foto: SK Babīte facebook konts