LATVIJAS ČEMPIONĀTA FINĀLĀ SIEVIETĒM SPĒLĒS SK „BABĪTE” UN VK “JELGAVA”

Latvijas čempionāta finālā iekļuvušas VK “Jelgava” un SK „Babīte” volejbolistes, kuras otrajā spēlē „Zelta” setā pārspēja attiecīgi VK „miLATss” un RSU/MVS volejbolistes.

Latvijas čempionāta sacensību noteikumi paredz, ka pusfināla, lai iekļūtu finālā, komandai ir nepieciešamas divas uzvaras. Ja pēc otrās spēles sērijā  ir neizšķirts1-1, tad tiek spēlēts tā sauktais zelta sets. Tāds bija nepieciešams Daugavpilī, kur mājinieces VK”miLATss” pēc uzvaras četros setos pirmajā mačā viesos atbildes spēlē ar tādu pašu rezultātu zaudēja VK „Jelgava” – 1:3 (-17, -20, 19, -18). Nācās aizvadīt zelta setu, kurā meistarīgākas ar 25:22 bija Jelgavas volejbolistes, iekļūstot finālā. Uzvaru ar 24 gūtajiem punktiem sekmēja Līva Sola, 22 punktus pievienoja Baltijas līgas pamatturnīra Latvijas labākā spēlētāja Linda Liniņa. 17 punkti Kristīnes Dzierkales kontā, bet pa 10 punktiem guva Simona Rozīte un Madara Nemme. Mājiniecēm rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Aleksandra Kovaļenko, bet 17 punkti Terēzei Hrapānei.

„Pirms mača savā laukumā divās spēlēs šosezon pretinieces bijām  pārspējuši,” uzvaras šajā sērijā viesos skaidroja Jelgavas kluba treneris Jānis Leitis. „Turklāt pret mums Daugavpils klubs aizvadīja vienu no labākajām spēlēm sezonā. Viņas bija kustīgas, agresīvas servēs, Elza Smilškalne guva 21 punktu, bet mums bija liels drudzis un saspringums. Šodien meitenes bija atbrīvotākas, vienkārši gāja laukumā un „kapāja”. Izdevās servju uzņemšana, un pašas agresīvi uzservējām. Turkāt mums bija 11 spēlētājas, bet viņām – astoņas. Iespējams spēlētājas no Murjāņu farmkluba bija apslimušas.”

Viss izšķīrās „Zelta” setā, kuru mājinieces sāka ar 4:0. Pats divus pārtraukumus paņēmu līdz sešiem gūtiem punktiem, viņas – līdz astoņiem. Abas puses saprata, ka šobrīd izšķiras spēles liktenis. Viņām palika divas maiņas, mums – sešas. Maiņas palīdzēja izšķirt spēles likteni. Izmantojām visus pārtraukumus un visas maiņas.”

Arī Latvijas čempiones RSU/MVS volejbolistes pēc uzvaras izbraukumā trijos setos pār divkārtējām Latvijas kausa ieguvējām SK „Babīte” savā laukumā „Elektrum” Olimpiskā sporta centra zālē zaudēja – 1:3 (22, -24, -23, -17) un arī šajā spēlē uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams „Zelta” sets kurā ar rezultātu 25:18 pārākas bija Babītes volejbolistes, tādējādi iekļūstot finālā. SK Babīte komandā rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Ance Olte, kura nepiedalījās pirmajā spēlē, 14 punktus pievienoja Ieva Tetere, 13 – Sandra Breikša un 10 – Agnese Caica. Mājiniecēm 21 punkts Annai Embrektei, 19 – Alisei Pastarei un 14 – Jeļizavetai Morozovai.

„Šodien izdevās labi noskaņoties spēlei. Turklāt mums jau bija „Zelta” seta pieredze ceturtdaļfināla sērijā pret Latvijas Universitātes komandu,” uzvaras recepti skaidroja Babītes kluba treneris Artūrs Tinte. „Bijām pārākas kopējā spēlē, labāk servējām un labāk uzņēmām serves. Turklāt mūsu pusē bija pieredze. Jā, šodien nevarēja spēlēt Alise Lece, kura devusies uz treniņnometni, bet laukumā devās Ance Olte, kura bija labs papildinājums. Izdarījām visu, par ko runājām pirms spēles sākuma. Labi uzservējām Zelta setā, savukārt pretiniecēm izšķirošajā setā servju uzņemšana tik laba nebija. Labi nospēlējām arī blokā. Iepriekšējā nedēļā pirmajā spēlē laikam tik ļoti gribējām uzvarēt, ka tas izpaudās muļķīgās kļūdās – servēs, servju uzņemšanā... Kopā 35 kļūdas!”

Ieskicējot finālsēriju, A.Tinte atzīmēja, ka „šogad komandas nav tikušās.  Pēdējoreiz savā starpā spēlējām iepriekšējā sezonā Baltijās līgā. Abas finālistes tālāk tika pēc zaudējuma pirmajā spēlē pusfinālā. Tagad vienai no komandām scenārijs būs jāmaina.”

Pirmā finālspēle par 3. vietu notiks 4. aprīlī Daugavpilī, bet pirmā finālspēle sērijā līdz divām uzvarām (vai Zelta setu) par 1. vietu – dienu vēlāk Babītē.