LATVIJAS U-17 MEITEŅU IZLASE EIROPAS ČEMPIONĀTA FINĀLTURNĪRU UZSĀKUSI AR ZAUDĒJUMU PIECOS SETOS GRIEĶIJAI

Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā mačā Andreja Odinokova vadītā Latvijas izlase ar 2:3 (-21, -18, 19, 23, -14) zaudēja Grieķijai. Rīt izšķirošā cīņa ar Ukrainu.

Latvijas izlasi šodien gaidīja cīņa ar Grieķiju, kas vakar četros setos bija piekāpusies turnīra galvenajām favorītēm mājiniecēm ukrainietēm. Pēc zaudētiem pirmajiem diviem setiem tika uzvarēts nākamajos divos, turklāt abos izdevās atspēlēties un svinēt panākumu seta beigās. 4. setā izdevās uzvarēt pat pēc 8:16! Izšķirošajā 5. setā aina atkārtojās, taču komandas bija mainītās lomās – vadībā pārsvarā bija latvietes, bet setu un spēli izdevās uzvarēt grieķietēm.

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās ar 17 gūtajiem punktiem bija komandas kapteine Kristīne Kramēna, 13 punkti Jekaterinai Gordejevai un 11 – Evelīnai Rutkovskai. Grieķijas komandas līderes bija Stamatija Kiparisi ar 18 un Konstantina Ballogianni ar 17 punktiem.

„Pirmajos divos setos nekādi nevarējām atrast savu spēli,” pēc mača teica izlases galvenais treneris Andrejs Odinokovs. „Cerības bija uz savu servi, bet tā bija pārāk viegla pretiniecēm, kaut bijām izpētījuši, pa ko jāservē. 3. setā ar servi veicās labāk, un bija vieglāk spēlēt blokā, aizsardzībā un uzbrukumā.

5. setā bijām vadībā ar 13:10. Kad rezultāts bija 14:14, bumba krita Grieķijas izlases laukuma pusē, taču tiesneši nosvilpa autu, un grieķietes ieguva mačbumbu. Tā kā tas notika no mums pretējā laukuma pusē, īpaši neprotestējām un cerējām, ka izdosies atspēlēties. Arī Ukrainas izlases treneri teica, ka bijis auts, taču spēle tika zaudēta.

Rīt gaida mačs ar Ukrainu. Noskatījāmies pirmajā dienā spēli Ukraina – Grieķija. Šeit tomēr ir jauniešu volejbols – gan Grieķija, gan mēs, gan Ukraina spēlē kā pa viļņiem. Jārāda sava labākā spēle un jācīnās! Esmu noskaņots, ka var un vajag uzvarēt! Meitenes šodien to apliecināja trešajā, ceturtajā setā un 5. seta sākumā. Tagad galvenais ir atjaunoties, par ko rūpējas fizioterapeits Artūrs Tinte, bet vakarā būs komandas sapulce, kurā runāsim par rītdienas spēli ar Ukrainu, lai dzēstu šodienas spēles negatīvās emocijas. Mēģināsim motivēt meitenes, būs spēles plāns pret Ukrainu, ko rīt slīpēsim treniņā un ar ko iesim uz spēli.”