BALTIJAS LĪGAS SEZONAI VOLEJBOLĀ SIEVIETĒM STARTS TIKS DOTS ARĪ JELGAVĀ UN RĪGĀ

Sestdien ar četrām spēlēm sāksies Baltijas līgas sezona volejbolā sievietēm. 10 komandu vidū četras pārstāvēs Igauniju, pa trijām – Latviju un Lietuvu. Pirmajā mačā VK Jelgava uzņems Tallinna Ulikool, RSU/MVS – TTU/Tradehouse, bet VK miLATss dosies vizītē pie līgas čempionēm TK-Kaunas ASU.

Šosezon Baltijas līgas sacensībās piedalīsies par divām komandām mazāk

Šogad sacensībās nepiedalīsies Viru komanda no Igaunijas, un uz Nacionālo līgu pārceļojušas Latvijas kausa ieguvējas no SK Babīte. Par kausu gan klubs kopā ar vēl četrām komandām pacīnīsies, bet spēlētāju resursu šogad Baltijas līgai trūkst. Varbūt nākamgad.

Visaugstāk no Latvijas komandām pērn Baltijas līgā tika daudzkārtējās Latvijas čempiones – Jāņa Leiša vadītās VK Jelgava volejbolistes. Šogad krietni ir pamainījies komandas sastāvs. No Babītes kluba atnākušas Krista Mihelsone un Simona Rozīte. Pēc sezonas pārtraukuma spēlēs Evija Spalva, MSĢ pabeigusi Īvaise Zaķe, bet no Murjāņiem uz Jelgavu pārcēlusies Mairita Baltiņa. Arī zaudējumi ir iespaidīgi – māsas Sanda un Ilze Liepiņlauskas, Sanda Ragozina un Anna Lejiņa. Dažām pieteiktajām spēlētājām šobrīd jāārstē savainojumi, un pirmajā vietā ir darbs.

“Pagājušajā sezonā nepareizi salikām akcentus,” saka komandas vecākais treneris Jānis Leitis. “Baltijas līgā no Latvijas komandām ierindojāmies visaugstāk, taču tas “atkodās” Latvijas čempionātā. Šogad uzsvars tiks likts uz Latvijas meistarsacīkstēm. Mums šogad, var teikt, ir pavisam cita komanda, un paies laiks, kamēr tā saspēlēsies.”

Ingunas Minusas trenētās Latvijas čempiones RSU/MVS pagājušo sezon pretēji Baltijas līgā no Latvijas komandām bija pēdējās, bet Latvijas čempionātā piedzīvoja savu zvaigžņu stundu. Viņu rindās joprojām ir šobrīd vienīgā leģionāre Latvijas komandās cēlāja Venla Vilhelmīna Hītinena no Somijas, kurai pavasarī bija liela loma titula izcīnīšanā. Divu aizgājušo trešās zonas spēlētāju vietā studentēm stāsies Monta  Strazdiņa, Evija Jansone un Ieva Kudrjašova. Pēc gada prombūtnes atgriezusies Alise Pastare, un komandā šobrīd pieteikumā ir pat trīs libero.

“Gribam noturēt stabilitāti un spēlēt to spēli, kādu demonstrējām pagājušās sezonas beigās,” vaicāta par mērķiem sezonai, saka Inguna Minusa. “Meitenes parādīja, ka viņas var spēlēt labi. Svarīgi būs izbēgt no mums raksturīgiem kritumiem, bet starts universiādē parādīja, kā spēlē pasaulē. Baltijas līgā jāiekļūst labāko astotniekā, bet Latvijas kausā un čempionātā jācenšas noturēties iekarotajās pozīcijās.”

Iepriekšējās sezonas pārsteidzošās piektās vietas autores Baltijas līgā Daugavpils volejbolistes no sākuma sastāva ir pazaudējušas divas būtiskas spēlētājas. Tikai pludmales volejbolam sevi veltīs Anastasija Kravčenoka, bet uz kādu no zemāko līgu klubiem Francijā tieši pirms sezonas sākuma devusies Diāna Černiševa.

“Vietā nāks jaunās volejbolistes,” stāsta komandas prezidente un vecākā trenere Žanna Zaņegina. “Šogad mums kā ar meitas klubu būs sadarbība ar MSĢ, kuras komanda spēlēs Nacionālajā līgā. Pagaidām iztiksim ar saviem resursiem, kamēr, piemēram, visās Lietuvas komandās ir vairākas ārzemnieces. Pilsētas domes priekšsēdētājs devis uzdevumu cīnīties par pirmo trijnieku līgā. Varu solīt, ka cīnīsimies.”

Šogad nedaudz pamainīta izspēles sistēma, jo finālastotnieka vietā notiks ceturtdaļfināli līdz divām uzvarām un finālčetrinieka sacensības. Kur? Cerams, Latvijā.

 

Spēļu kalendārs:

7. oktobris

17:00 Jelgavas SH VK JelgavaTLU

18:00 Elektrum OC         RSU/MVS TTU

18:00 ASU SC      TK-Kaunas ASUVK miLATss

18:00 Alytaus       AlytusJonava KKSC

 

8. oktobris

17:00 TU SH        TU/EedenKohila VC

12:00 Jelgavas SH VK JelgavaTTU

16:30 Elektrum OC         RSU/MVS TLU

12:00 ASU SC      TK-Kaunas ASUJonava KKSC

12:00 Alytaus       AlytusVK miLATss

 

Vairāk par Baltijas līgas sievietēm lasiet šeit.