KADETI DODAS UZ EEVZA ČEMPIONĀTU UKRAINĀ

Latvijas kadetu izlase ceturtdien dodas uz Ukrainu, lai aizvadītu Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionātu. Pretī stāsies Lietuva, Igaunija, Ukraina un Gruzija.

Lai Jāņos papardes ziedu meklētu Ukrainas pusē, kopš 12. jūnija Rīgā, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas bāzē Ķīšezera krastā sviedrus ir lējusi puišu U-17 izlase galvenā trenera Gunta Atara vadībā. Dienā aizvadīti divi trīs stundas ilgi treniņi, no kuriem rīta treniņā līdz pat 20. jūnijam apmēram pusi laika ar puišiem darbojās fiziskās sagatavotības treneris Vladimirs Stepanovs, bet otra puse veltīta atsevišķu tehnikas elementu pilnveidošanai, piemēram, serves uzņemšanai. Vakara treniņos tika slīpētas visāda veida sadarbības.
 
Sākumā treniņos piedalījās 16 jaunie volejbolisti, bet uz Ukrainu dosies 12 šobrīd labākie: 
Matīss Petjukēvičs, Kristers Dardzāns un Edgars Kalnozols (visi – Aizkraukles NSS), Patriks Pinka (Cēsu PSS), Deniss Pavlovs un Vadims Meļkovs (abi – Daugavpils BJSS), Renārs Pauls Jansons, Atis Krebss, Eduards Karosevičs, Kristaps Bērziņš, Jānis Bernards un Niks Kristers Ērglis (visi – RVS). Deviņi no viņiem aprīlī spēlēja Eiropas U-17 2. kārtas turnīrā Beļģijā, bet pamatsastāvs ir ierindā no 1. kārtas mačiem novembrī Daugavpilī.
 
“Pirmās dienas, protams, puišiem bija grūtākas, jo viņi nav pieraduši pie tādiem treniņiem,” pirms izlidošanas uz Kijevu teica Guntis Atars. “Varbūt treniņi šoreiz nebija tik intensīvi, taču tie bija garāki. Ja ir tāda iespēja, centāmies maksimāli izmantot mums atvēlēto laiku.
 
No izmaiņām jāmin cēlājs Edgars Kalnozols, kurš iepriekš mūsu redzeslaukā nebija, taču atstāja labu iespaidu jauniešu sacensībās. Šoreiz Matīsu Petjukēviču mēģinājām diagonālā uzbrucēja postenī. Ir Kristeram Dardzānam konkurence, un tādos apstākļos ir arī lielāka izaugsme.”
 
Trešdien rīta treniņš vēl notika Latvijā, pēcpusdiena puišiem tika iedota brīva, bet jau ceturtdien piecos no rīta bija jādodas uz lidostu, lai izlidotu uz Kijevu. No turienes autobusā vēl apmēram 200 kilometri līdz Ukrainas vidienē esošajiem Čerkasiem. Savukārt vakarā septiņos jau paredzēts pirmais un vienīgais treniņš pirms četrām spēlēm trijās dienās. “Puiši būs gatavi saspringtajam grafikam,” pēc grūtajiem treniņiem ir pārliecināts treneris. “Ko gribētu redzēt? Vairāk uzvaru. Vienreiz taču jāsāk uzvarēt! Spēlēsim katrā mačā par uzvaru.”
 
Novembrī Eiropas U-17 meistarsacīkšu 1. kārtas spēlēs Daugavpilī Latvija pieveica Ukrainu ar 3:1 (22:25, 25:16, 25:19, 26:24), bet Igaunijai zaudēja ar 1:3 (26:24, 18:25, 15:25, 18:25).
 
Kopā ar Ataru izlasei līdzi dosies arī treneris Oskars Aizporietis un fizioterapeits Toms Zvonkovs.
  • Latvijas spēļu kalendārs:
  • 23. jūnijs
  • 12:00 Latvija – Lietuva
  • 19:00 Latvija – Igaunija
  • 24. jūnijs
  • 15:00 Latvija – Ukraina
  • 25. jūnijs
  • 11:00 Latvija – Gruzija

Spēļu rezultāti un čempionāta kalendārs šeit.

Vairāk par Latvijas U-17 izlasi lasiet šeit.