SIEVIEŠU IZLASE ZAUDĒ GRUPAS FAVORĪTĒM

Pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīrā Kortreikā šodien Latvijas volejbolistes ar 0:3 (-12, -9, -16) atzina Itālijas pārākumu. Rezultatīvākā Latvijas rindās ar 10 gūtajiem punktiem bija Inese Jursone. Rīt mačs ar Baltkrieviju.

Trešajā spēļu dienā Latvijas sieviešu izlasi eksaminēja Riodežaneiro spēļu dalībniece Itālija. Arī šo maču Latvijai uzsāka ierastais pamatsešinieks – Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne, Anna Embrekte, Jeļizaveta Morozova, Alise Pētersone, kā arī libero Paula Ņečiporuka. Spēles gaitā laukumā tika visas spēlētājas, atskaitot šoreiz otrā libero pozīcijā pieteikto Anitu Graudiņu.

Itālija apliecināja turnīra favorītu statusu, būdama vadībā no pirmās līdz pēdējai izspēlei. Latvijas komandā jau otro spēli pēc kārtas rezultatīvākā bija Inese Jursone, kura 7 no 10 gūtajiem punktiem sakrāja pēdējā setā. 4 punkti Hrapānei, 2 – Pētersonei, bet pa punktam guva Dolotova, Morozova, Embrekte, Agija Sidorova, Linda Jakobsone un Una Dzalba. Pretiniecēm, kuras šodien spēlēja ar otro sastāvu, visvairāk punktus savāca Sāra Loda (16), Anna Danesi (12), bet  10 punkti Lietuvā dzimušās Indres Sorokaites kontā.

“Paredzams rezultāts,” pēc mača teica Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Leitis. “3. sets nebija slikts – dabūjām 16 punktus. No šīs spēles jāpaņem kaut kas līdzi arī mačam pret Baltkrieviju. Apmēram zināsim, ar kādu jaudu tīkla otrā pusē mums ir jārēķinās.

Itālija visu spēli aizvadīja ar otro sastāvu, tikai 3. setā laukumā laižot savu diagonālo spēlētāju Paolu Ogeči Egonu, kura gan spēlēja par pusīti. Tomēr lielas atšķirības meistarībā pirmajam no otrā sastāva nav.”

Rīt Latvijas izlase tiksies ar Baltkrieviju, kas pieskaitāma vienai no trim šī turnīra  favorītēm. “Domājam arī rīt izlaist rīta treniņu,” par gatavošanos nākamajai spēlei stāsta Leitis. “Mums ir agrās spēles, līdz ar to arī treniņi ir agrie. Tāpēc lietderīgāk šķiet izgulēties un atjaunoties. Pēc pieredzes spriežot, beigās tāpat būs nogurums, un šobrīd divas stundas miega ir svarīgākas par treniņu.

Baltkrievija trijos setos zaudēja Itālijai, kaut arī divos no tiem cīņa bija gana līdzīga. Gaidīju, ka Baltkrievija varēs izdarīt vairāk. Baltkrievija spēlē vienkāršāk par Itāliju, ar augstām bumbām, taču uzbrukuma jauda un serves agresivitāte ir tāda pati.”

  • Latvijas izlases spēļu kalendārs:
  • 31.05.      18:30*             Latvija – Beļģija 0:3 (-17, -13, -12)
  • 01.06.      20:00               Latvija – Bosnija un Hercegovina 1:3 (-11, -21, 25, -12)
  • 02.06.      16:00               Latvija – Itālija 0:3 (-12, -9, -16)
  • 03.06.      16:00               Latvija – Baltkrievija
  • 04.06.      16:00               Latvija – Spānija

*Latvijas laiks

Vairāk par sieviešu izlasi lasiet šeit.