LATVIJA SAMĒRO SPĒKUS AR EIROPAS ELITES KOMANDU

Šodien pasaules čempionāta atlases turnīrā Latvijas vīriešu izlase ar 0:3 (-14, -14, -19) atzina Slovēnijas pārākumu. Rīt trešā spēle turnīrā – ar Gruzijas valstsvienību.

Jau ar pirmajām izspēlēm šodienas mačā Slovēnija apliecināja, ka ir galvenā favorīte uz pirmo vietu grupā, pakāpeniski audzējot savu pārsvaru setā un atvēlot abos pirmajos setos Latvijas izlasei pa 14 punktiem. Maču Latvijai uzsāka Ruslans Sorokins, Andis Cimoška, Reinis Pekmans, Romāns Saušs, Toms Švans, Vladimirs Visockis un libero Ingars Ivanovs, bet mača gaitā laukumā netika vien Antons Nazarovs un Aleksandrs Kudrjašovs.

Toties trešajā setā 12 reizes Latvijas volejbolistiem izdevās izvirzīties viena punkta vadībā, taču seta beigas atkal piederēja Eiropas vicečempioniem slovēņiem.

Latvijas izlasē rezultatīvākais šoreiz ar 9 gūtajiem punktiem bija Pekmans, pa 5 punktiem guva Švans, Cimoška un Sorokins, 4 punkti Saušam, 2 – Edvartam Buividam, pa 1 – Tomam Vanagam un Visockim.

Slovēņiem 17 punktus guva Time Urnauts, bet 15 – Mitja Gasparini.

“3. setā slovēņi, pieļauju, nedaudz atslābinājās,” vaicāts, ar ko atšķīrās pēdējais sets, atbildēja Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Vilde. “Viņi vairāk kļūdījās servēs, un mēs turējāmies līdzās. Paši labāk uzservējām, un aizsardzībā Ingars izvilka pāris bumbas. Slovēnijas spēle ir cits līmenis, uz ko mums jātiecas, kam jālīdzinās, pirmkārt, jau katram individuāli – gan individuālajā meistarībā, gan fiziskajā sagatavotībā. Par daudz ko liecina ar bloku gūtie punkti. Mums tāds bija viens (Visockim. - LVF Preses dienests), bet slovēņiem – desmit. Kad mēs spēlēsim Itālijas, Turcijas un Dienvidkorejas klubos, kur spēlē Slovēnijas izlases vairākums, varēsim ar viņiem konkurēt. Mums bija veselīgi redzēt, kā slovēņi spēlē.”

Vaicāts par rītdienas spēli ar grupas pastarīti Gruziju, Vilde pastāstīja, ka “Gruzijas spēli vēroja Boriss Kolčins. Baidīties no viņiem nevajadzētu, bet jāspēlē un jāvinnē viņi vienalga būs mums pašiem. Ir jāciena jebkurš pretinieks, ar visiem jācīnās ar vienādu atdevi un profesionalitāti. Domājams, ka rīt tiks laukumā tie, kas Ļubļanā vēl nav spēlējuši, vai tie, kas ir spēlējuši mazāk.”

Vēl šodien Beļģija ar 3:0 (18, 11, 10) apspēlēja Gruziju un Portugāle ar 3:1 (19, 21, -24, 12) – Izraēlu. Uģa Krastiņa vadītā Ukrainas izlase Lionā ar 0:3 (-20, -8, -15) zaudēja mājiniecei Francijai.

Finālturnīrā uzreiz iekļūst grupas uzvarētāja, bet otrās vietas ieguvēja nodrošina tiesības startēt 3. kārtas atlases sacensībās.

  • Spēļu kalendārs*
  • 24.05. 21:00 Latvija – Izraēla 2:3 (19, -20, 24, -22, -14)
  • 25.05. 18:30 Latvija – Slovēnija 0:3 (-14, -14, -19)
  • 26.05. 16:00 Latvija – Gruzija
  • 27.05. 21:00 Latvija – Beļģija
  • 28.05. 21:00 Latvija – Portugāle
  • *Latvijas laiks

Vairāk par vīriešu izlasi lasiet šeit.