LATVIJAI OTRĀ UZVARA PĀR DĀNIJU

Arī otrajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra Elektrum Olimpiskajā centrā Latvija pārspēja Dāniju, šoreiz piecos setos.

Vakar četros setos pārāka bija Latvijas izlase, un šodien Elektrum Olimpiskajā centrā Latvijas un Dānijas valstsvienības tikās atkārtoti. Šodien no pirmās dienas pamatsastāva laukumā bija tikai Toms Švans un libero Ingars Ivanovs (vēl arī Aivars Petruševics, Reinis Pekmans, Aleksandrs Kudrjašovs, Vladimirs Visockis un Antons Nazarovs), taču tas netraucēja ar 25:20 uzvarēt 1. setā.

2. setā gan Dānijas izlase revanšējās ar 25:19. Trešā seta likteni izšķīra cēlājs Edvīns Skrūders, kurš bija nācis Visocka vietā, pēc diviem jaudīgiem, bet nerezultatīviem sitieniem trešajā uzbrukumā otrās piespēles vietā pats gūstot punktu – 25:23.

4. sets atkal pagāja Dānijas izlases zīmē – 25:16, un 5. setu sāka pirmās spēles pamatsešinieks: Toms Vanags, Švans, Edvarts Buivids, Romāns Saušs, Andis Cimoška un Skrūders, kam izdevās pārspēt dāņus ar 15:8. Laukumā pabija visi, arī Matīss Gabdulļins, bet par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Toms Švans un Rasmuss Broinings.

“Ļoti labs kolektīvs,” vaicāts par jaunajiem iespaidiem Latvijas pieaugušo izlasē, sāk stāstīt Edvīns Skrūders. “Visi atbalsta, neviens neko nepārmet, bet pasaka, kā labāk izdarīt. Pirmo reizi spēlēju kopā ar šiem puišiem, un pagaidām sadarbība vēl nav ideāla. Cēlieni un ceturto zonu varētu būt labāki, bet uz otro zonu sanāk labāk. Pagaidām sanāk tīri labi.”

Atšķirībā no pārējiem komandas biedriem Edvīnam būs jādodas laukumā arī rīt, kad viņš kopā ar U-21 izlasi aizvadīs trešo spēli pret Dāniju. “Nevaru būt divās izlasēs vienlaicīgi. Šobrīd vairāk esmu lielajā izlasē, bet, kad tuvāk būs kvalifikācijas turnīrs junioru izlasei, protams, būšu junioru izlasē.”

“Modelim nav ne vainas. Arī atmosfēra kā vienmēr izlasē ir laba,” lūgts novērtēt šā gada izlases modeli, pastāstīja viens no pieredzējušākajiem vīriem izlasē Ingars Ivanovs. “Treniņos esam draudzīgi. Pieredzējušākie palīdz iejusties komandā jaunākajiem, iedrošināt viņus, bet vakar Skrūders sāka spēli pamatsastāvā, un nemaz viņu nevajadzēja iedrošināt, jo laukumā viņam nebija nekādu uztraukuma pazīmju. Jā, pietrūkst mums triju spēlētāju, bet lai labāk spēlē veselie, kas gatavi palīdzēt komandai. Turklāt tā ir ļoti laba skola jaunajiem.

Spēles bija ok. Ir brāķis, bet kopā esam tikai nepilnu nedēļu. Pirms turnīra Ukrainā sadarbības pieslīpēsim, un vajadzētu būt labi. Dāņi ir malači. Ne jau zaudēt viņi atbrauca, turklāt šodien visu maču viņi nospēlēja ar pirmo sastāvu, kamēr mēs šodien plaši variējām ar sastāvu.”

Svētdien ar Dānijas valstsvienību tiksies Latvijas U-21 izlase. Spēles sākums pulksten 13:00.

Vairāk par vīriešu izlasi lasiet šeit.