VĪRIEŠU IZLASE SĀK GATAVOŠANOS

Šodien pirmo treniņu aizvadījusi Latvijas vīriešu izlase, kas maija beigās Slovēnijā piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtas sacensībās.

Kā ierasts, gatavošanos volejbolisti sākuši Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā, kur šorīt treneru Raimonda Vildes, Borisa Kolčina un fiziskās sagatavotības trenera Vladimira Stepanova vadībā darbojās deviņi izlases kandidāti: diagonālie spēlētāji – Edvarts Buivids un Matīss Gabduļļins, cēlājs Edvīns Skrūders, otrā tempa spēlētāji – Aleksandrs Kudrjašovs, Aivars Petruševics un Romāns Saušs un pirmā tempa spēlētāji – Toms Švāns, Andis Cimoška un Antons Nazarovs. Tikai sestdien beidzās Latvijas čempionāts. Tāpēc atpūta ir iedota diviem RTU/Robežsardzes spēlētājiem, taču jau vakara treniņā valstsvienībai pievienosies cēlājs Vladimirs Visockis, bet rīt – libero Ingars Ivanovs. Līdz piektdien paredzētajai pārbaudes spēlei ar Dāniju klāt vajadzētu būt arī trim leģionāriem – otrā tempa uzbrucējiem Ruslanam Sorokinam un Tomam Vanagam, kā arī diagonālajam spēlētājam Reinim Pekmanim.

Šoreiz būs jāiztiek bez trim ierastām izlases pamatvērtībām – Hermana Egleskalna, Denisa Petrova un Arta Caica, kuriem par sevi nepatīkami atgādinājušas dažādas veselības likstas.

“Federācija oficiālu uzdevumu vēl nav devusi,” par vēlmēm un iespējām runā izlases galvenais treneris Raimonds Vilde. “Tā kā nevarēs palīdzēt vairāki iepriekšējās izlases dalībnieki, man pašam būs interesanti redzēt, ko spēs jaunie, kuri pievienosies izlasei pirmoreiz, kāda būs izlase bez pieredzējušajiem cēlājiem. Ceru uz pozitīvu rezultātu ne tik daudz skaitļu izteiksmē kā spēles ziņā. Rezultāts lielā mērā būs atkarīgs no mūsu pretiniekiem. Favorīti nebūsim, bet šādas spēles ir akūti nepieciešamas gan jaunajiem, gan vecajiem. Tas nenozīmē, ka rezultāts ir otršķirīgs. Spēlēsim, cik labi varēsim, un tad skatīsimies, cik tālu ar to tiksim.”

Atšķirībā no iepriekšējās sezonas, kad gatavošanās laiks Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijai bija garāks, šoreiz nāksies iztikt ar nepilnām trim nedēļām. “Trīs nedēļas, protams, ir par maz, taču tā būs visiem,” īso gatavošanās ciklu neakcentē Vilde. “Jau piektdien Elektrum Olimpiskajā centrā būs pirmā pārbaudes spēle ar Dāniju, sestdien – vēl viena. Vēl paredzēts arī pārbaudes turnīrs Ukrainā nākamās nedēļas nogalē ar mājinieku valstsvienības, Ukrainas U-21 izlases un Baltkrievijas līdzdalību.” Ukrainas izlases vecākais treneris kopš gada sākuma ir Uģis Krastiņš.

Kā pēdējā laikā ierasts, izlasei palīdzēs statistiķis Ainārs Cīrulis un Marts Pajusalu no Igaunijas, ārsts Imants Ganus un fizioterapeits Arturs Tinte, bet debija šopavasar izlašu menedžera lomā būs Arturam Vitkovskim.

 • Kandidātu saraksts:
 • Edvarts Buivids - diagonāle/Parnu VK, Baltijas līga
 • Andis Cimoška - 1. temps/Poliurs/Ozolnieki, Baltijas līga
 • Matīss Gabduļļins - diagonāle/UV Raiffeisen Waldviertel, Austrija
 • Ingars Ivanovs - libero/RTU/Robežsardze, Baltijas līga
 • Aleksandrs Kudrjašovs - 2. temps/Parnu VK, Baltijas līga
 • Antons Nazarovs - 1. temps/RTU/Robežsardze, Baltijas līga
 • Reinis Pekmanis - diagonāle/Lindemans AALST, Beļģija
 • Aivars Petruševics - 2. temps/VC Caransebes, Rumānija
 • Romāns Saušs - 2. temps/SWD Duren, Vācija
 • Edvīns Skrūders - cēlājs/Jēkabpils lūši, Baltijas līga
 • Ruslans Sorokins - 2. temps/VK Prievidza, Slovākija
 • Toms Švāns - 1. temps/Parnu VK, Baltijas līga
 • Toms Vanags - 2. temps/BIGBANK Tartu, Baltijas līga
 • Vladimirs Visockis - cēlājs/RTU/Robežsardze, Baltijas līga

Pārbaudes spēles:

5.maijā pl.17.30 Latvija - Dānija, Elektrum Olimpiskais centrs 

6.maijā pl.17.30 Latvija - Dānija, Elektrum Olimpiskais centrs 

7.maijā pl.13.00 Latvija - Dānija, Elektrum Olimpiskais centrs 

 

11.-13.maijs pārnaudes turnīrs Ukrainā, dalībnieki - Latvijas, Ukrainas, Baltkrievijas izlases un Ukrainas U21 izlase

Vairāk par vīriešu izlasi lasiet šeit.