PĒDĒJĀ SPĒLĒ ZAUDĒJUMS FAVORĪTIEM

Latvijas kadetu izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru beigušas ar zaudējumu finālturnīrā iekļuvušiem favorītiem.

Vilvordē (Nīderlande) Latvijas kadetu izlase Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtas pēdējā spēlē ar 0:3 (-17, -18, -15) piekāpās Beļģijai, kas ieņēma pirmo vietu un iekļuva finālturnīrā. Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 8 punktiem bija Kristers Dardzāns, pa 6 punktiem Patrikam Pinkam un Denisam Pavlovam. Pretinieku līderis Josts Pēterss guva 21 punktu, bet 10 punkti Simonam Plaskiem. Otro vietu grupā ieņēma Polija, trešo – Latvija.

„Beļģi ar kopējo spēli bija grupas favorīti, kaut gan viņi paši par grupas favorītiem uzskatīja poļus,” par šodienas pretiniekiem teica Latvijas izlases vecākais treneris Guntis Atars. „Šodienas spēles iznākums ir likumsakarīgs. Raugoties statistikā, uzbrukumā turējām beļģiem līdzi, arī citos pamatrādītājos nebijām daudz sliktāki, taču beļģi izcēlās ar kopējo spēli, it sevišķi – aizsardzībā. Mums pa visu spēli labi ja trīs reizes izdevās iemānīt bumbu brīvā vietā beļģu laukuma pusē. Pārējās bumbas viņi uzlasīja. Mēs bieži skatījāmies, kā bumba nokrīt brīvā vietā mūsu laukuma pusē. Šodienas iznākums ir likumsakarīgs, taču es puišiem neko nepārmetu, jo tā ir atšķirība meistarībā. Beļģi spēlēja stabili.”

Vairāk par atlases turnīru kadetiem lasiet šeit un CEV mājas lapā šeit.  

Arī sieviešu U-16 izlase pēdējo maču zaudēja grupas uzvarētājām nīderlandietēm 0:3 (-16, -23, -22). Pa 14 punktiem guva Kristīne Kramēna un Alise Kjasile, kamēr nīderlandietēm pa 12 punktiem guva Jette Kuipersa un Anna Zijla.

„Pirmā spēle bija emocionāli grūta,” aizvadīto turnīru vērtē U-16 izlases galvenais treneris Andrejs Odinokovs. „Nevarējām savākties, un servju uzņemšana varēja būt krietni labāka. Tas izraisīja problēmas uzbrukumā, pretinieces to izmantoja un bija pārākas par mums.

Vakar mums bija sapulce, kurā izrunājām visu, un spēle pret Poliju jau bija normāla. Otro setu uzvarējām, arī trešajā bijām priekšā ar 23:18, bet tad meitenes nevarēja gūt savus punktus uzbrukumā.

Mums bija radīti ļoti labi gatavošanās apstākļi, par ko paldies federācijai. Pirmoreiz mums līdz bija menedžeris, kā arī fizioterapeits. Protams, mērķis, kas bija tikt finālā, nav izpildīts, taču katra volejboliste spēra soli uz priekšu savā meistarībā un pašapziņā, saprotot, kas un kā jādara. Pirmajā mačā bija stress, ko nākamajās divos pārvarējām. Ir izdarīts liels darbs, padomus meitenām devu gan es, gan Pāvels Seļivanovs, bet pagaidām meitenēm pietrūkst psiholoģiskās stabilitātes.”

Otro vietu grupā Palensijā izcīnīja Polija, kas ar 3:0 (24, 19, 16) vinnēja spānietes, mājinieces atstājot trešajā vietā grupā. Zuzanna Kuligovska guva 11 punktus, bet pa 10 pievienoja Julita Pjasecka, Gabriela Lendziošeka un Anna Korta, kamēr mājiniecēm 11 punkti Rakelas Montoro kontā.

Vairāk par atlases turnīru kadetēm lasiet šeit un CEV mājas lapā šeit.