POLIURS/OZOLNIEKI PUSFINĀLĀ, OTRA PĀRA UZVARĒTĀJI IZŠĶIRSIES RĪT MĀRUPĒ

Arī viesos uzvaru Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā vīriešiem svinēja Poliurs/Ozolnieki, bet DU pēc zaudējuma pirmajā, trijos setos Daugavpilī pārspēja VK Biolars/Jelgava.

Kā pirmie ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja Poliurs/Ozolnieki, kas pēc uzvaras trijos setos savā laukumā 25. martā arī Kuldīgā ar 3:1 (15, 16, -27, 21) pārspēja vietējo ASK/Kuldīgu.

“Šodien problēma bija noskaņošanās,” par aizvadīto maču saka Ozolnieku komandas treneris Guntis Atars. “2. setā veicu maiņas, ko citā situācijā neveiktu, jo šī bija pēdējā spēle, kad bija iespējams paeksperimentēt. Pretiniekiem nespēlēja ne Puķītis, ne Augustāns, ne Vilde, viņi bija sešu cilvēku sastāvā, un Armanda Āboliņa vietā kā pusīti pamēģināju Oleksandru Buzduhanu, bet kā pirmo tempu – Andri Zadovski.

Pirmos divus setus vinnējām pārliecinoši, bet tad, spēlējot bez entuziasma, pamazām nolaidāmies līdz pretinieku varēšanai un 3. setā ļāvām uzspēlēt arī viņiem... Laukumā bija tāda bumbošanās, tomēr uzvarēt vajadzēja jau trijos setos.”

Tikmēr Daugavpilī DU revanšējās par zaudējumu pirmajā mačā viesos, uzvarot VK Biolars/Jelgava ar 3:0 (21, 19, 22). Panākumu ar 17 gūtajiem punktiem palīdzēja kaldināt Aleksandrs Samuilovs, 12 punkti Ērikam Voroņko, 10 – Aleksandram Nasonovam. Viesiem 13 punktus guva Kārlis Pauls Levinskis. Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts – 1-1, un uzvarētāju noskaidros spēle Mārupes SK, 26. martā pulksten 16:00.

“Trešdien nospēlējām ļoti slikti, un Jelgavas puiši atbrauca gandrīz pārliecināti par uzvaru arī šodien,” stāsta daugavpiliešu treneris Edgars Savickis. “Mums nebija ko zaudēt, un noskaņojums bija pavisam cits. Par uzvaru cīnījāmies ar pirmo servi, ar pirmo uzbrukumu. Ļoti labi nospēlējām personiski pret katru no pretinieku spēlētājiem. Un galvenais uzvarā bija labs noskaņojums – varam spēlēt kā līdzīgs ar līdzīgu un varam uzvarēt. Šodien, man liekas, bija mūsu labākā spēle sezonā. Kā būs rīt, grūti prognozēt, jo arī Biolars puiši gribēs sevi apliecināt. Daudz ko izšķirs serve un servju uzņemšana. Ja pareizi noskaņosimies, varam cīnīties un pat uzvarēt. Tomēr meistarības mēraukla ir stabilitāte, un to, kā būs rīt, šobrīd pateikt nevar.”

Pusfināla uzvarētājus jau gaida RTU/Robežsardze, bet Poliurs/Ozolnieki pusfinālā spēlēs ar Jēkabpils lūšiem.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.