FINĀLTURNĪRĀ – ČETRI IGAUNIJAS KLUBI

Ar Poliurs/Ozolnieku zaudējumu Tartu šodien dalību 2016./2017. gada Baltijas līgā noslēdza Latvijas klubi. Medaļas sadalīs piecu latviešu pārstāvētie četri Igaunijas klubi.

Trešajā ceturtdaļfināla sērijas spēlē viesos šodien Poliurs/Ozolnieki komanda ar 0:3 (-16, -22, -24) piekāpās pamatturnīra uzvarētājiem Bigbank Tartu. Mājiniekiem izpalika tradicionāli rezultatīvā kanādiešu leģionāra Bredlija Roberta Gintera spēle, jo līdz traumas gūšanai pirmā seta vidū viņš paspēja savākt vien trīs punktus. Tomēr viņu sekmīgi aizstāja Toms Vanags (16 punkti), kurš kļuva par rezultatīvāko Tartu kluba rindās, amerikāņu leģionārs Maikls Mičelaus (14 p.) un Marts Nābers (13 p.). Viesu rindās rezultatīvākie ar 8 punktiem bija Haralds Regža un Aivis Āboliņš, Andim Cimoškam gūstot 7 punktus.

Neveiksme šodienas spēlē nozīmēja zaudējumu arī sērijā ar 1:2 un četru Igaunijas klubu (Rakvere VK, Parnu VK, Selver Tallinn un Bigbank Tartu) līdzdalību finālčetriniekā.

“Cits nekas neatlika kā līdera lomu uzņemties citiem, jo diagonāli zaudējām,” pēc mača teica Tartu rezultatīvākais spēlētājs Toms Vanags. “Bijām ļoti koncentrējušies mačam. Nebija kur atkāpties. Bija jāuzvar, jo pretējā gadījumā tā būtu katastrofa – visu sezonu uzvaram un pašā svarīgākajā brīdī ciešam zaudējumu.

Vakardienas maču paši neaizvadīām, kā vajadzēja, un šodien devāmies laukumā spēlēt savu spēli. Protams, nebija viegli, jo vakardienas zaudējums bija diezgan sāpīgs. Svarīgi bija nepieļaut kļūdas uzbrukumā, jo vakar kļūdījāmies uzbrukumā un slikti bloķējām. Tāpat uzsvars bija uz agresīvu servi, kas vakar nepadevās.”

18. un 19. martā medaļas Viru sporta kompleksā bez Toma Vanaga dalīs arī Edvarts Buivids, Aleksandrs Kudrjašovs un Toms Švāna no Parnu VK, kā arī Artis Caics no Rakvere VK.