SĀKAS BALTIJAS LĪGAS CETURTDAĻFINĀLI VĪRIEŠIEM

Ceturtdien Baltijas līgā vīriešiem notiks pirmās ceturtdaļfinālu spēles, kurās piedalīsies arī trīs Latvijas klubi – RTU/Robežsardze, Jēkabpils lūši un Poliurs/Ozolnieki.

RTU/Robežsardze un Parnu VK duelī tiks izjaukta kārtība, kādā komandas attiecības skaidros pārējos ceturtdaļfinālos. Ja citos pāros pēc spēles zemāku vietu turnīra tabulā ieņēmušās komandas laukumā pārējās sērijā nepieciešamās tiks aizvadītas favorītu laukumā, rīdzinieki vispirms spēlēs viesos, pēc tam – savā laukumā un trešo maču, ja būs nepieciešams, aizvadīs atkal Pērnavā.

Pamatturnīrā pērnavieši ar trijiem latviešiem – Tomu Švānu, Edvartu Buividu un Aleksandru Kudrjašovu – ierindā uzvarēja divreiz – 3:1 un 3:0. Papildu galvassāpes vienības trenerim Raimondam Vildem sagādā diagonālā spēlētāja Gata Garklāva trauma, kamēr pārējie solās būt ierindā. “Daudz ko noteiks disciplīna laukumā un raksturs. Ja to nebūs, mūsu izredzes būs vēl mazākas,” par savas komandas izredzēm pirms ceturtdaļfināla saka treneris Raimonds Vilde, kurš atzīst, ka favorīti rīdzinieki noteikti nav.

Jēkabpils lūši ceturtdaļfinālā pretī saņēma Selver Tallinn. “No trim augšgala komandām laikam Selver ir mums visērtākais. Mājās spēlējām visus piecus setus, un arī viesos zaudējums trijos setos nebija bezcerīgs,” pretiniekus komentē lūšu treneris Mārcis Obrumans. “Favorīti nebūsim, bet aizķerties varam. Ātrāk jātiek nost no austrālieša (Linkolna Viljamsa. - LVF Preses dienests) serves. Abos mačos viņam ir padevušās četru – piecu neatvairāmu servju sērija. Pirmajā spēlē mājās spiediena nebūs, jo neesam favorīti, bet atbalsts būs. Galu galā pagājušogad Rakveres klubs ar septīto vietu pēc pamatturnīra selveru vinnēja, parādot, ka tas ir iespējams.”

Kalendārs svētdien kopā jau bija savedis Poliurs/Ozolnieki un Bigbank Tartu, Tartu volejbolistiem no Latvijas aizvedot uzvaru ar 3:0 (22, 22, 20). Lielākās rūpes mājiniekiem sagādāja kanādiešu leģionārs Bredlijs Roberts Ginters (15 punkti) un Toms Vanags (14 punkti), bet Poliurs/Ozolnieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Haralds Regža. “Spēcīga diagonāle – kreilis, jaudīgs bloks,” pretiniekus raksturo treneris Guntis Atars. “Mūsu lielākā problēma ir servju uzņemšana. Pēdējos mačos diagonālā spēlētāja postenī tīri labi ir iejuties Haralds Regža. Tartu šogad Igaunijas kausu neizcīnīja, un iespējams, ka atbildīgākās spēlēs var neizturēt spriedzi.”

Lai iekļūtu pusfinālā, sērijā jāuzvar divreiz. Otrās spēles notiks 11. martā, bet trešās, ja nepieciešams, - 12. martā.

Ceturtdaļfināli

9. marts

  • Rakvere VKVK/Flamingo Volley TV 
  • Parnu VKRTU/Robežsardze TV
  • Jēkabpils lūšiSelver Tallinn TV
  • Poliurs/OzolniekiBigbank Tartu TV

Vairāk par Baltijas līgu vīriešiem lasiet šeit.