LVF KOPSAPULCE IEVĒL PREZIDENTU UN VALDI

3. februārī Latvijas valsts mežu jaunajā konferenču telpā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, notika Latvijas Volejbola federācijas pārskata un vēlēšanu kopsapulce.

3. februārī Latvijas valsts mežu jaunajā konferenču telpā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, notika Latvijas Volejbola federācijas pārskata un vēlēšanu kopsapulce.

Kopsapulces laikā tika aplūkots iepriekšējā laika posmā padarītais, pieņemti valsts volejbola sabiedrībai svarīgi lēmumi un ieskicēti turpmākās attīstības virzieni, kā arī ievēlēts federācijas prezidents un valde. Par Latvijas Volejbola federācijas prezidentu atkārtoti tika ievēlēts Atis Sausnītis, bet valde turpmāk darbosies šādā sastāvā:

1. Atis Sausnītis,

2. Māris Pēkalis – Eiropas Volejbola konfederācijas viceprezidents,

3. Elmārs Rudovičs – Valsts robežsardzes Dienvidlatgales nodaļas priekšnieks,

4. Vadims Jerošenko – Rīgas domes deputāts,

5. Ainārs Mežulis – Saeimas deputāts, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas loceklis,

6. Gunta Paegle – Rīgas Volejbola skolas direktore,

7. Jānis Trupovnieks – Saeimas deputāts, budžeta un finanšu komisijas loceklis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs

8. Boriss Kolčins – volejbola treneris,

9. Aivis Mirbahs – Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis,

10. Andris Rāviņš – Jelgavas domes priekšsēdētājs.

Fotogalerija: www.facebook.com/volejbolslv

„Pozitīvi skatos uz šodienas notikumiem,” pēc pārvēlēšanas ar iespaidiem par aizvadīto kopsapulci dalījās Atis Sausnītis. „Esam uzklausījuši kritiku, uz četriem gadiem ievēlējuši jauno valdi, kurai izvirzīsim jaunus mērķus.

Aizvadītie četri gadi volejbolam ir bijuši sarežģīti. Ir bijuši priecīgi un ne tik priecīgi brīži, taču kopumā darbu darām, un volejbols attīstās. Skolās arvien vairāk jauniešu nodarbojas ar volejbolu. Latvijas jaunie volejbolisti gan zāles, gan pludmales volejbolā visās vecuma grupās startē pasaules un Eiropas čempionātos. Laba sadarbība ir izveidojusies ar pašvaldībām. Jūrmalā šogad notiks Eiropas čempionāts, kas ir svarīgākās sacensības kontinentā, valdes sastāvā ir ievēlēts gan Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, gan Rīgas domes deputāts Vadims Jerošenko. Arī klasiskajā volejbolā esam ne tikai piedalījušies sacensībās citās valstīs, bet arī organizējuši turnīrus.

Ir problēmas treneru gatavošanā. Valdes sastāvā ir ievēlēts Boriss Kolčins, uz kura palīdzību ceram treneru darba koordinēšanā. Tāpat, uzsverot jaunatnes volejbola lomu, valdē ir ievēlēta arī Latvijā lielākās sporta skolas – Rīgas Volejbola skolas – direktore Gunta Paegle. Valdē ir pārstāvēta Aizsardzības ministrija, kas ļaus optimālāk izmantot tās sporta bāžu jaudas un kas būs izdevīgi abām pusēm. Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupavnieks varēs palīdzēt ar jauno sportistu testiem, lai pareizi sadalītu slodzes, koriģētu gatavošanās plānus un uzlabotu medicīnisko palīdzību. Man liekas, ka esam izveidojuši labu valsts, pašvaldību, sportistu un treneru modeli, kam jānoved pie vēl labākiem rezultātiem nākamo četru gadu laikā.”

Vaicāts par galvenajiem izaicinājumiem nākamajā četrgadē, Sausnītis atzīmēja vēlmi „redzēt Latvijas volejbolistus Eiropas čempionāta finālturnīrā, jo ir mainīta sacensību formula, kā arī Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs 2020. gadā pludmales volejbolā piedalīties ne tikai vīriešu, bet arī sieviešu konkurencē. Tāpat ceram, ka Eiropas meistarsacīkšu finālturnīros Latvija piedalīsies ne tikai pieaugušo konkurencē, bet arī kāda no jauniešu izlasēm izcīnīs šīs tiesības. Pēdējā laikā atsevišķas komandas ir bijušas tuvu tam, taču pagaidām tas nav izdevies.”