KING OF THE BEACH 2011- INGARS IVANOVS

Svētdien Dzintaru pludmales smiltīs par 2011. gada "King of the Beach" pludmales volejbola turnīra uzvarētāju kļuva 24 gadus vecais Ingars Ivanovs, kurš izšķirošajā mačā apspēlēja Jāni Šmēdiņu, izcīnot 800 eiro lielo galveno balvu.

"King of the beach" turnīrs šogad notika jau trešo reizi. Sacensības uzsāka astoņi dalībnieki - Aleksandrs Samoilovs, Ruslans Sorokins, Mārtiņš Pļaviņš, Jānis Šmēdiņš, Toms Šmēdiņs, Artis Caics, Toms Vanags un Ingars Ivanovs. Pirmie seši turnīram kvalificējās pēc reitinga, bet Toms Vanags un Ingars Ivanovs uzvarēja skatītāju balsojumā. Viss šodien sākās ar izlozi - katrs dalībnieks vilka lozi, lai uzzinātu, kurā grupā ticis. A grupā kopā salozēja Aleksandru Samoilovu, Mārtiņu Pļaviņu, Tomu Šmēdiņu un Ingaru Ivanovu, bet B grupā Ruslanu Sorokinu, Jāni Šmēdiņu, Arti Caicu un Tomu Vanagu.

Apakšgrupu cīņās neizpalika bez pārsteigumiem - galvenokārt A grupā. No tās nespēja izkļūt abi Pekinas olimpieši Pļaviņš un Samoilovs, jo pārliecinoši zaudēja kopīgo spēli (11:17) pret Tomu un Ingaru. Beigās Toms uzvarēja visas cīņas apakšgrupā, bet otrā pozīcija Ingaram. B grupā ar visiem pāriniekiem uzvarēja Toma brālis Jānis, bet labākais no pārējiem bija Ruslans Sorokins.

Tālāk sekoja pusfināla grupa. Varēja šķist, ka tajā izpaudīsies brāļu Šmēdiņu pārākums, tomēr nekā. Ļoti bāli nospēlēja Toms, kurš ar visiem pāriniekiem zaudēja, turklāt to izdarīja ar vienādu rezultātu - 10:17. Tas nozīmēja, ka divus finālistus vajadzēja noteikt ar papildus cīņām. Vispirms Jānis, Ingars un Ruslans sacentās apakšējo piespēļu cīņā, tomēr arī pēc tām neizšķirts. Tad sekoja jaunievedums - precīzākās serves konkurss. Pirmajā piegājienā ar vienu no trijām bumbām pa krēslu prata ieservēt Ingars Ivanovs, bet nedaudz vēlāk to paveica arī Jānis Šmēdiņš, nodrošinot izšķirošo dueli.

Tā kā pirmais finālā iekļuva Ingars, tad viņš varēja izvēlēties pārinieku - par to kļuva pērnā gada "karalis" Aleksandrs Samoilovs, bet Jānis Šmēdiņš itin loģiski pāriniekos ņēma Mārtiņu Pļaviņu. Izšķirošā cīņa jau tika aizvadīta pēc klasiskajiem pludmales volejbola noteikumiem - līdz 21 punktam pirmajos divos, bet 15 - trešajā setā. Pirmā seta laikā Ingars un Aleksandrs ieguva drošu pārsvaru, taču beigās gandrīz izsēja uzvaru setā (no 20:15 uz 21:19). Otrajā setā pārsvars jau bija Jānim un Mārtiņam, kuri līdzsvaroja rezultātu pa setiem ar uzvaru 21:18. Trešā seta sākumā Šmēdiņš un Pļaviņš panāca 6:1, taču ātri vien pazaudēja pārsvaru. Skaļo līdzjutēju atbalstīti, Ivanovs un Samoilovs tika pie cetrām mačbumbām (14:10) un ar ceturto bija veiksmīgi - 15:13. 2011.gada pludmales karaļa tituls Ingaram Ivanovam!

Ingars par uzvaru ieguva 800 eiro prēmiju, bet pārējie dalībnieki sadalīja 1200 eiro. Līdz ar to trešo gadu pēc kārtas ir jauns "King of the beach". Debijas turnīrā 2009.gadā triumfēja Toms Šmēdiņš, bet pērn Aleksandrs Samoilovs.

Sacensības skaties Sportacentrs.com un Sportacentrs.com TV Jau šovakar sacensību pusfinālkārta un finālmačs pilnā apjomā būs skatāms Sportacentrs.com video sadaļā, bet šovakar plkst. 21:00 pārraide par notikumiem Bulduros arī Sportacentrs.com TV (Lattelecom Interaktīvā TV 411. kanāls).

 

Informācija no sportacentrs.com